NEWS FLASH
Ines 'frymëzon' zikaltrit para Napolit - Saturday, 21 October 2017 14:37
Edhe një herë Britney Spears! - Saturday, 21 October 2017 14:36
Ibra kthehet para vitit 2018 - Saturday, 21 October 2017 14:36

Krujë/ Asgjesohen 71 bimë kanabis, autorët ende të paidentifikuar

  • Monday, Jun 19 2017

Në kuadër të planit të veprimit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike dhe informacioneve të grumbulluara nga Strukturat Policore, më datë 18.06.2017, gjatë kontrollit të ushtruar mbi shpellën Krastë, në një vend të pyllëzuar u gjetën dhe asgjesuan me anë të djegies: 71 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale" Kultivimi i bimëve narkotike" parashikuar në nenin 284/1 të Kodit Penal.

Agjensia e Lajmeve Sot News

Read 43 times
Published in Kronike

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 61 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE