NEWS FLASH
Dua Lipa edhe modele! - Friday, 22 September 2017 15:55
Në shtrat me Kendall Jenner - Friday, 22 September 2017 15:54
FIA miraton: Skuadrat e F1 me sistemin “Halo” - Friday, 22 September 2017 15:54
“Arena”, Duka: Gati në fund të 2018 - Friday, 22 September 2017 15:53

Aksidenti fatal në Itali, ja cila ishte nëna shqiptare e 3 fëmijëve që ndërroi jetë

  • Monday, Jul 17 2017

Të shtunën në darkë, 35 vjeçarja Denise Veliko, që udhëtonte në motorin e ngarë nga i shoqi, Aleks Gjika, 40 vjeç, ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A26 mes Ovadës dhe Masones në provincën e Genovas.

Të përplasur me një makinë që u vinte përballë, gruaja ka fluturuar nga motori e ka rënë në asfalt. Burrë e grua, rezidentë në Cormano të Milanos, ishin duke udhëtuar në drejtim të plazhit në Varazze ku tre fëmijët e tyre bashkë me nënën e Gjikës po kalojnë pushimet. Gruaja, që punonte si bariste në një lokal të Cormanos, nuk ka mundur t’u shpëtojë plagëve të rënda të marra në aksident: e transferuar në gjendje shumë të rëndë shëndetësore në spitalin San Martino të Genovas, ndërroi jetë në 3 të natës duke gdhirë e diel, shkruan Shqiptariiitalise. Ndërsa i shoqi, i punësuar në një ndërmarrje ndërtimi, ndodhet i shtruar në spital: është tejet i tronditur për sa ka ngjarë por nuk ka plagë serioze veç disa të gërvishtura. Sipas policisë rrugore që po zbardh aksidentin, motori i çiftit shqiptar, në një parakalim ka dalë në brezin tjetër të rrugës që është përplasur me një veturë që vinte përballë, shoferi i të cilës ka ndaluar për dhënien e ndihmës dhe ka pritur policinë.

Read 186 times
Published in Kronike

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 49 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE