Kuriozitete

Wednesday, Aug 16 2017

​Kur flasim për seksin e sigurt, fokusohemi më shumë në shmangien e shtatzënive të padëshiruara. Harrojmë shpesh që duhen shmangur edhe sëmundjes seksualisht të transmetueshme. Madje shumë njerëz, as nuk flasim për SST si pasojë e stigmës rreth tyre.

Wednesday, Aug 16 2017

Rrjeti i dytë më i madh i supermarketeve në Zvicër ka njoftuar se do të shesë hamburgera me insekte duke nisur nga java e ardhshme.

Wednesday, Aug 16 2017

BMW i ri M5 është i caktuar që të debutojë në panairin e veturave në muajin e ardhshëm në Frankfurt. Por BMW tashmë ka lansuar një video për të ngacmuar adhuruesit e veturave.

Wednesday, Aug 16 2017

Këto janë fotot e para të publikuara të Vanquish Zagato Speedster dhe Shooting Brake. Këto dy modele i bashkohen atyre Coupe dhe Volante të cilat janë prezantuar më herët.

Wednesday, Aug 16 2017

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë ndër objektet më të ndotura në shtëpi. Një studim i fundit, i publikuar tek revista Scientific Reports, sugjeron se sfungjerët e enëve, të cilët strehojnë me miliona baktere nëse nuk i zëvendësoni shpesh, mund të jenë më të rrezikshëm për shëndetin sesa e kemi menduar.

Wednesday, Aug 16 2017

Struktura masive me gurë, më e madhja në botë, dhe mrekullia e shtatë e botës ka habitur dhe hutuar njerëzit për shekuj me radhë. Pothuajse 5000 vjetë pasi janë ndërtuar, shkenctarët ende nuk mund të dinë se si janë ndërtuar ato, me vetëm disa të dhëna që tregojnë se ato janë ndërtuar nga të huajtë, transmeton lajmi.net.

Page 1 of 201

Shperndaje Lajmin

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE