Politike

Wednesday, Jun 28 2017

Partia Demokratike ka hapur zyrtarisht garën për kryetarin e saj. Vendimi është marrë ditën e sotme nga dy nënkryetarët e PD-së, Edi Paloka dhe Edmond Spaho. Më poshtë keni vendimin e plotë:

Wednesday, Jun 28 2017

Deputetja që nuk do të jetë më pjesë e Kuvendit të ardhshëm Arbjola Halimi duket se nuk është aspak e kënaqur me të zgjedhurit e rinj në PD. Ajo ka ironizuar me disa nga deputetët që tashmë janë konfirmua si Klevis Balliu, Fatbardha Kadiun dhe Nadire Mecorapjan.

Wednesday, Jun 28 2017

Klajda Gjosha, e para e listës së LSI-së në Tiranë, së bashku me 4 kandidatët e tjerë Kejdi Mehmetaj, Floida Kërpaçi, Endrit Braimllari dhe Luan Rama arritën të fitojnë mandatet në Parlament.

Wednesday, Jun 28 2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar me një telefonatë, Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën për fitoren e mandatit të dytë një ditë pasi uroi edhe Aleksander Vuçiç në postin e Presidentit të ri të Serbisë.

Wednesday, Jun 28 2017

“Në rast se 25 Qershori do të zgjedhë PS-në në krye të qeverisë, ata s’do jenë më ministra. Ata janë ministrja teknikë dhe do të largohen, nëse ne fitojmë zgjedhjet”, u shpreh Rama me 1 Qershor në “Opinion”.

Wednesday, Jun 28 2017

Namik Dokle është njëri ndër senatorët e Partisë Socialiste, që vendosi që këtë vit të dorëhiqet i qetë nga jeta politike aktive duke ia lënë mandatin e tij të deputetit të tjerë personave.

Page 1 of 217

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 76 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE