Aktualitet

Wednesday, Aug 16 2017

Përherë ka pasur akuza se në parlament kanë hyrë biznesmenë me përrallore. Politika sfidon të gjitha pushtetet e tjera në Shqipëri i përket pasurive të deklaruara pranë organeve ligjzbatuese. Pyetja mbetet publike se si mundet që politikanë të tillë mund të mbrojnë interesat publike para atyre të qytetarëve. Dhe po të shikosh listën e pasurive të deputetëve vëren se shumica e deputetëve biznesmenë kanë shumë mandate si deputetë.

Wednesday, Aug 16 2017

Policia e Vlorës bën me dije se ka asgjësuar 500 bimë narkotike në vendin e quajtur ''Gropa e Sterës'', në Llogara të kultivuara në 170 gropa.

Wednesday, Aug 16 2017

Katër dekanë të universitetit të Tiranës; Dekani i Juridikut, ai i shkencave sociale, i gjuhëve të huaja dhe ekonomikut përmes një letre publike e konsiderojnë të paligjshëm vendimin e ministres Karabina për të zvenduauar kryetarin dhe antarët e bordit të administrimit të Këtij Universiteti.

Wednesday, Aug 16 2017

Zbardhen disa nga përgjimet e efektivit të policisë që akuzohet se ka qenë pjesë e grupit të prostitucionit me të paktën 28 anëtarë në Tiranë.

Wednesday, Aug 16 2017

Mpirja e trurit është tërësisht e pashmangshme kur hamë akullore. Është pasoja direkte pasi ke ngrënë diçka të ftohtë dhe shumë shpesh.

Wednesday, Aug 16 2017

Në ditët në vijim rriten sërisht temperaturat në territorin shqiptar, rritje që kulmon të enjte - të premten, - njofton Meteoalb, - por mbetemi në periferi të valës së të nxehtit duke bërë që temperaturat të ngjiten maksimalisht në 36 - 37°C.

Page 1 of 627

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 14 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE