Vendi

Saturday, Oct 21 2017

Një fundjavë plot me aventura i prek këtë fundjavë qytetarët e Tiranës. Bashkia e Tiranës ofron për të gjithë të apasionuarit pas natyrës dhe eksplorimit të vendeve të reja një tur fantastik drejt Shpellës së Pëllumbasit dhe Kanioneve të Erzenit, ndërsa janë rezervuar edhe mjaft surpriza. “Keni shpirtin e aventurës?

Saturday, Oct 21 2017

Një peshkaqen dhelpër ka përfunduar në rrjetën e peshkatarëve të Orikumit në Vlorë.

Friday, Oct 20 2017

Subjekti i dyshuar që shkakton ndotje në lumin e Osumit ndodhet në territorin e Bashkisë së Poliçanit. Bashkia e Beratit duke reaguar për situatën alarmante thotë se ka monitoruar situatën dhe ka kërkuar bashkëpunim ndër institucional për zgjidhjen e problemit të ndotjes në lumin e qytetit të mbrojtur nga UNESCO. Edhe këtë javë lumi që përshkon qyetin muze të mbrojtur nga UNESCO u mbulua nga ujërat e zeza, plehrat dhe lëndë kimike që dyshohet se lëshohen nga një fabrikë.

Friday, Oct 20 2017

Shqipëria vijon të ketë një prevalencë të lartë të humbjes së jetës prej aksidenteve rrugore. Edhe pse me një rënie me 17 për qind në raport me vitin e kaluar, 166 persona kanë ndërruar jetë prej aksidenteve me makinë në rrugë gjatë janar-shtator 2017, raportoi INSTAT.

Friday, Oct 20 2017

Një ngjarje e minutave të fundit ka tronditur Kuçovën.

Friday, Oct 20 2017

Bashkia Tiranë ka fokusuar vëmendjen e saj te fëmijët dhe krijimin e kushteve optimale për rritjen dhe zhvillimin e tyre. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka firmosur sëfundmi marrëveshjen e bashkëpunimit në kuadër të vullnetarizmit ndërmjet Bashkisë Tiranë dhe Fakultetit të Mjekësisë Dentare, e cila parashikon që mjekët e rinj të kujdesen falas për shëndetin e dhëmbëve të të gjithë vogëlushëve në kopshtet e Tiranës.

Page 1 of 105

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 76 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE