Politike

Friday, Oct 20 2017

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e Gjykatës Kushtetuese. Në 25-vjetorin e themelimit të këtij institucioni kreu i qeverisë përmendi vendimin që kjo Gjykata mori për çështjen e kufirit detar me Greqinë, duke thënë se me kët vendim, këtij institucioni iu kthye besueshmëria.

Tuesday, Oct 17 2017

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot një delegacion nga Bundestagu gjerman, të kryesuar nga Jörn Wunderlich.

Sunday, Oct 15 2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për gazetën ‘Alo’ të shkruar për 100 ditëshin e qeverisë së re serbe ai ka thënë se i ka kënduar edhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama apo edhe politikanëve të njohur të Europës.

Saturday, Oct 14 2017

Ndërtimi i paligjshëm në lumin Vjosë që çoi në shkrirjen thuajse të komisariatit të Përmetit dhe Këlcyrës ka bërë që Kryeministri Edi Rama të theksojë se edhe krimi mjedisor do t'u kushtojë shumë drejtuesve të Policisë që mbyllin sytë para këtij lloj krimi, "dredhin zinxhirin dhe pinë raki". Në mbledhjen e qeverisë në Vlorë,

Saturday, Oct 14 2017

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot qeverinë në qytetin e Vlorës dhe në fjalën e tij ka ngritur që në krye problemin e madh të burokracisë në administratën shtetërore.

Saturday, Oct 14 2017

Kuvendi i Shqipërisë miratoi në parim projektligji për pakicat kombëtare i cili u diskutua pas shtyrjes së seancës së djeshme. Me 102 vota pro, 10 kundër dhe 1 abstenim.

Page 1 of 247

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 86 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE