Bota

Wednesday, Aug 16 2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë i ka dërguar sot notë diplomatike Gjermanisë, përmes të cilës kërkon ekstradimin e një profesori të teologjisë, i dyshuar se ka pasur rol të rëndësishëm në puçin e dështuar ushtarak të vitit të kaluar.

Wednesday, Aug 16 2017

Arabia Saudite ka nisur ndërtimin e hotelit më ta madh në botë. Hoteli me 10 000 dhoma që kushton 3.5 miliardë dollarë po ndërtohet nga grupi arab Bin Laden, i themeluar nga babai i terroristit Osama bin Laden. Hoteli me 45 kate dhe do marrë emrin “Abraj Kudai”.

Wednesday, Aug 16 2017

Një zjarr i madh ka rënë pranë aeroportit Southend në Britaninë e Madhe në një hangar avionësh dhe një dëshmitar foli për “shpërthim", njofton The Sun, përcjell Syri.net. Fotografitë tregojnë fasha të trasha tymi gri që ngrihen sipër aeroportit pas flakëve që shpërthyen rreth orës 10:40.

Wednesday, Aug 16 2017

Një vajzë 7-vjeçare pësoi djegje të tmerrshme dhe plagë pas bëri një tatuzh me këna gjatë një feste. Madison Gulliver ishte në pushime në Egjipt kur babai i saj Martin e lejoi që të bënte një tatuazh të përkohshëm në krah.

Wednesday, Aug 16 2017

Doni të shikoni anijet luftarake si dhe nëndetëset e marinës ruse. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar foto të paradës që u mbaj në Shën Petersburg me rastin e ditës së Flotës detare në Rusi.

Wednesday, Aug 16 2017

Policia në Filipine ka vrarë 32 persona gjatë një operacioni kundër drogës. Mendohet se ky është numri më i lartë i vdekjeve në një natë të vetme në luftën e vendit kundër drogës. Sulmi u realizua të martën në provincën Bulacan, në veri të kryeqytetit Manila.

Page 1 of 808

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 27 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE