Juventusi do të luajë në fushën e vet ndeshjen e kthimit me Atletico Madridin, e vlefshme për 1/8-at e finaleve të Champions League, shkruan Syri.net.

Bardhezinjtë kanë humbur 2-0 ndeshjen e parë, teksa në shtëpi do të kërkojnë përmbysjen.

Kjo sfidë do të luhet në orën 21:00 dhe tashmë gjithçka është gati, me të dy trajnerët që i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Allegri ka mbajtur në stol Dybala, teksa në sulm do të jetë “tredhëmbëshi” Ronaldo-Mandzukic-Bernareschi.

syri