Vijon moti i paqendrueshëm në të gjithë vendin.

Edhe gjatë ditës së sotme priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 16 °C
në vendet e ulëta: 8 / 15 °C
në vendet malore: 3 / 10 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.