Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave me anë të një ceremonie të posaçme shtetërore Kryeministrit italian, Giuseppe Conte, i cili po kryen një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Pas ceremonialit të mirëseardhjes Kryeministri Edi Rama dhe homologu italian, Giuseppe Conte bashkë me delegacionet që i shoqërojnë po zhvillojnë një takim me dyer të mbyllura në Pallatin e Brigadave. Në orën 16:30 dy Kryeministrat Rama dhe Conte pritet të japin një konferencë të përbashkët për mediat. /a.sh/j.p/