Makina përfundon në lumë, shoferi del në kohë, duke shpëtuar nga mbytja
Makina përfundon në lumë, shoferi del në kohë, duke shpëtuar nga mbytja

Një burrë arriti që të shpëtonte duke dalë në kohë nga automjeti, përpara se ky i fundit të përfundonte në lumë.

Ai udhëtonte në rrugën nacionale Burrel-Bulqizë, kur automjeti ra në lumin Mat, në rrethana ende të paqartë.

Shoferi, identiteti i të cilit nuk dihet ende, fatmirësisht nuk pësoi dëmtime dhe arriti të dilte në kohë nga makina. Ngjarja, sipas burimeve ngjarja ndodhi gjatë natës, por policia u njoftua orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Autoritetet po punojnë për nxjerrjen e makinës nga uji, si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.