Ditën e sotme nuk priten reshje.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në bregdet 16 gradë celcius, ndërsa temperaturat minimale në vendet malore 2 gradë celcius.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 16 °C
në vendet e ulëta: 7 / 15 °C
në vendet malore: 2 / 11 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.