Një 66 vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi efektivët ushtruan kontroll në banesën e tij, në fshatin Romës të Selenicës.

Arrestimi i shtetasit me iniciale N.S., u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në banesë, specialistët e narkotikëve kanë gjetur të fshehur 2.3 kilogramë lëndë narkotike kanabis sattiva dhe një armë gjahu pa lejen e organeve kompetente