Forca te shumta policie nga Tirana ne Vlore. Arrestimi i Tesi alias Tesilvan Bashos dhe vellait te tij ka sjelle ne qytetin bregdetar forca te policise nga kryeqyeti, raporton korespondenti i Panorama. 

Nuk jepen detaje nese behet fjale per transportimin e te arrestuarve apo pritet tjeter aksion ne Vlore.

Sakaq, mesohet nga burime te Panorama se mund te kete te tjera arrestime.

Burime nga policia bejne me dije se do te kete te tjera aksione per persona me rrezikshmeri apo te shpallur ne kerkim. Behet fjale sipas burimeve per rreth 10 urdher arreste.