Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora po arrin majat e muzikës ndërkombëtare. Suksesi i saj nuk ka të ndaluar. Së fundmi Rita ka shijuar arritjen e radhës.

Ajo është shpallur nga Official Charts këngëtarja më e katër më e klikuar e vitit 2018. Ndërsa dy këngë të saj janë më të kilikuarat në Top 10.

Rita ka ndarë lajmin me fansat në rrjetet sociale duke e konsideruar një lajm të madh.

“Rezultatet janë wow. Artistja e katërt më e klikuar dhe 2 këngët mët ë dëgjuara të vitit 2018. Jam e nderuar që jam pjesë e kësaj liste,” shprehet këngëtarja Ora. /atsh