Qindra tifozë dhe futbollistë italianë janë solidarizuar me vendin tonë.

Gjatë ndeshjes së të shtunës mes Gjenovës dhe Torinos, tifozët vendas kanë shpalosur një banderolë në shenjë solidariteti me shqiptarët.

“Pranë popullit shqiptar”, shkruhej në banderolën e tifozave italianë në stadium.