Lëkundjet e tërmetit vazhdojnë.

Në orën 18:48 ka rënë një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës rihter. Lëkundjet kishin epiqendrën në detin Adriatik 28 km nga Lezha dhe 47 km nga Tirana.

Lëkunjdet kishin një thellësi prej 10 km.

Ky është tërmeti i disatë që bie gjatë ditës së sotme. Ndërsa prej 26 nëntorit lëkundjet kanë qenë të vazhdueshme, por me intensitet të ulët.

/Ora News.tv/