E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

ALSION RADIO 106.3 Mhz

Thënie për nënën: Nëna është personi i vetëm në botë që të do para se të të shohë!

Thënie për nënën: Nëna është personi i vetëm në botë që të do para se të të shohë!

Theodore Hesburgh: Gjëja më me rëndësi që babai mund të bëjë për fëmijën është ta dashurojë nënën e tyre! Abraham Lincoln: Gjithçka...
Read More
Osteoporoza-sëmundja e kockave , si mund të parandalohet dhe trajtohet

Osteoporoza-sëmundja e kockave , si mund të parandalohet dhe trajtohet

Osteoporoza është një sëmundje gjatë së cilës densiteti i kockës dhe cilësia e saj reduktohet gradualisht duke e bërë atë...
Read More
I kishte fshehur milionat në lavatriçe, policia arreston 25 vjeçarin në Qafë- Botë

I kishte fshehur milionat në lavatriçe, policia arreston 25 vjeçarin në Qafë- Botë

Kishte gjetur mënyrën për të fshehur rreth 145 mijë paund në disa lavatriçe që do të kalonte në kufi, por...
Read More
Telekomanda e Playstation që kushton 12 mijë euro

Telekomanda e Playstation që kushton 12 mijë euro

Dëshironi një telekomandë për PS4 tuaj që të dallohet nga masa? Bëni gati kartën e kreditit, sepse telekomanda e krijuar...
Read More
Zbulohet vendi dhe data kur do mbahet mbledhja e dy Qeverive Shqipëri-Kosovë

Zbulohet vendi dhe data kur do mbahet mbledhja e dy Qeverive Shqipëri-Kosovë

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë do të mbahet më 26 nëntor në qytetin e Pejës. Kështu...
Read More
Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës 9 vjeçare në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit nisën sot normalisht procesin mësimor.

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës 9 vjeçare në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit nisën sot normalisht procesin mësimor.

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës 9 vjeçare në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit nisën sot normalisht procesin mësimor. Një përgjigje...
Read More
Meta mikpritet me ceremoni shtetërore nga homologu austriak Alexander Van der Bellen

Meta mikpritet me ceremoni shtetërore nga homologu austriak Alexander Van der Bellen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut austriak Alexander Van...
Read More
Gjiknuri: Kamionët “obezë” po na prishin rrugët, do t’i ndëshkojmë me polici

Gjiknuri: Kamionët “obezë” po na prishin rrugët, do t’i ndëshkojmë me polici

Kamionët që tejkalojnë peshën janë cilësuar si shkatërruesit kryesorë të rrugëve kombëtare nga Ministria e Infrastrukturës. Teksa inspektoi punimet për...
Read More
Vjen lajmi i bukur, Almeda Abazi do bëhet nënë për herë të parë

Vjen lajmi i bukur, Almeda Abazi do bëhet nënë për herë të parë

Ish-Miss Shqipëria dhe bashkëshorti i saj, Tolgahan Saybyha do bëhen prindër për herë të parë. Çifti i famshëm e mori...
Read More
Trump: SHBA do ndërtojë arsenal bërthamor

Trump: SHBA do ndërtojë arsenal bërthamor

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se SHBA do ndërtojë arsenalin e saj bërthamor për të ushtruar presion mbi Rusinë dhe...
Read More
Mariah Carey, rikthehet me album të ri

Mariah Carey, rikthehet me album të ri

Kthimi i Mariah Carey u njoftua zyrtarisht. Më 16 nëntor do të mbërrijë albumi i saj i ri me titull...
Read More
May: Divorci BE-BM shumë pranë

May: Divorci BE-BM shumë pranë

Marrëveshja e divorcit nga BE për ne është shumë pranë, deklaroi kryeministrja britanike Theresa May në parlamentin britanik. May mbajti...
Read More
Zbulohet skeleti i një anijeje 2 400-vjeçare

Zbulohet skeleti i një anijeje 2 400-vjeçare

Skeleti më i vjetër në botë i një anijeje, një anije tregtare greke që daton nga viti 400 para Krishtit,...
Read More
Ahmetaj: Nuk ka kthim pas, bastet dhe kazinotë mbyllen më 31 dhjetor

Ahmetaj: Nuk ka kthim pas, bastet dhe kazinotë mbyllen më 31 dhjetor

Maxhoranca rikonfirmoi vullnetin e palëkundur për t’i mbyllur të gjitha “lojërat e fatit” në republikën e Shqipërisë. Komisioni i Ekonomisë...
Read More
NDOTJA E MJEDISIT, DHE MASAT E MARRA

NDOTJA E MJEDISIT, DHE MASAT E MARRA

Elbasani vijon të mbetet një ndër qarqet ku vëmendja e pushtetit lokal është përqëndruar në përmirësimin dhe eleminimin e ndotjes....
Read More
Makinë kafeje me flori dhe diamant …187 mijë euro

Makinë kafeje me flori dhe diamant …187 mijë euro

Ajo quhet Espresso Veloce Royal dhe është një aparat kafeje me vlerë 187 mijë euro. Me një prodhim të kufizuar...
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

Meta mikpritet me ceremoni shtetërore nga homologu austriak Alexander Van der Bellen

Meta mikpritet me ceremoni shtetërore nga homologu austriak Alexander Van der...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut austriak Alexander Van der Bellen. Meta u mikprit...

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...

Nga Australia për të njohur Elbasanin dhe të afërmit

Giovana Motton, Francesca Mills dhe Yvonne Duckitt janë tre motra, të cilat udhëtuan nga Australia për të gjetur rrënjët e babait të tyre dhe...
error: Permbajtje e mbrojtur!