ALSION RADIO 106.3 Mhz

VIDEO/ FSHF konkurs për fëmijët: Dërgoni videon tuaj duke luajtur futboll në shtëpi

VIDEO/ FSHF konkurs për fëmijët: Dërgoni videon tuaj duke luajtur futboll në shtëpi

ATSH/  -Federata Shqiptare e Futbollit ka lançuar një konkurs ku të gjithë personat mund të dërgojnë videot e fëmijëve të...
Read More
EKONOMI – FMN: Bota tashmë është në recesion

EKONOMI – FMN: Bota tashmë është në recesion

ATSH-MIA/- Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva deklaroi se koronavirusi i ri e ka shtyrë ekonominë globale në...
Read More
COVID-19/ Ambasada: Drejtuesit shqiptar të kamionëve, të respektojnë afatin 24 orë për të dalë nga Bullgaria, ose karantinë 14 ditë

COVID-19/ Ambasada: Drejtuesit shqiptar të kamionëve, të respektojnë afatin 24 orë për të dalë nga Bullgaria, ose karantinë 14 ditë

ATSH/  -Drejtuesit shqiptar të kamionëve, të cilët do të kalojnë tranzit në territorin bullgar duhet të respektojnë afatin prej 24...
Read More
SHBA – NYT: Nju Jorku mund të bëhet më keq se Wuhan-i apo Lombardia

SHBA – NYT: Nju Jorku mund të bëhet më keq se Wuhan-i apo Lombardia

ATSH-ANSA/- Nëse shkalla e rritjes së rasteve të koronavirusit vazhdon në nivelet aktuale, zona metropolitane e Nju Jorkut do të...
Read More
SHBA – De Blasio: Kriza e koronavirusit mund të zgjasë deri në muajin maj

SHBA – De Blasio: Kriza e koronavirusit mund të zgjasë deri në muajin maj

/ATSH-AA/ – Duke kundërshtuar fjalët e presidentit Donald Trump për zhbllokimin e SHBA-ve deri në festën e Pashkëve të krishtere,...
Read More
ANKARA- Erdogan: Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

ANKARA- Erdogan: Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

ATSH-AA/- Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se në kuadër të masave për të luftuar përhapjen e koronavirusit të...
Read More
Masat lehtësuese për biznesin e vogël, këstet e parapagimit të tatimit të thjeshtuar mbi fitimin shtyhen deri në 20 tetor

Masat lehtësuese për biznesin e vogël, këstet e parapagimit të tatimit të thjeshtuar mbi fitimin shtyhen deri në 20 tetor

ATSH/ Në kuadër të masave të ndërmarra për lehtësimin e pasojave të shkaktuara nga infeksioni COVID-19, Qeveria vendosi lehtësimin e...
Read More
30 mjekë dhe infermierë shqiptarë nisen drejt Bergamos/Rama: Italia është shtëpia jonë dhe sot jemi të gjithë italianë

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë nisen drejt Bergamos/Rama: Italia është shtëpia jonë dhe sot jemi të gjithë italianë

ATSH-Maela Marini/ 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë u nisën sot drejt Italisë, ku do të luftojnë në vijën e zjarrit...
Read More
Lejedalje në e-Albania për një person nga çdo familje në fashën 05:00-13:00/ Si do funksionojë lëvizja nga 30 marsi

Lejedalje në e-Albania për një person nga çdo familje në fashën 05:00-13:00/ Si do funksionojë lëvizja nga 30 marsi

ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Shtetit informon qytetarët se nga data 30 mars, lëvizja e këmbësorëve në zonat urbane do të...
Read More
Paga e luftës/Mbështetja e qeverisë për të punësuarit në biznes, publikohen procedurat

Paga e luftës/Mbështetja e qeverisë për të punësuarit në biznes, publikohen procedurat

ATSH/ Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milionë lekë...
Read More
Studimi i profesorit francez: Hidroksilklorikina kundër koronavirusit, terapia ime u testua me sukses tek 80 pacientë

Studimi i profesorit francez: Hidroksilklorikina kundër koronavirusit, terapia ime u testua me sukses tek 80 pacientë

Didier Raoult, i cilësuar si profesori kontrovers nga Marseja, ka publikuar të premten në darkë rezultatet e një studimi të...
Read More
Rreth 3 500 raste të regjistruara me Covid-19 në Izrael

Rreth 3 500 raste të regjistruara me Covid-19 në Izrael

Numri i rasteve me koronavirus në Izrael është rritur në 3 460 pas konfirmimit të 425 rasteve të reja, njoftoi...
Read More
Koronavirusi zbraz ndërtesat e OKB-së në mbarë botën

Koronavirusi zbraz ndërtesat e OKB-së në mbarë botën

Koronavirusi ka detyruar Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB) të braktisë selitë në të gjithë botën, sipas një zëdhënësi të...
Read More
Balluku: Nis operacioni humanitar për riatdhesimin e shtetasve shqiptarë

Balluku: Nis operacioni humanitar për riatdhesimin e shtetasve shqiptarë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku bën të ditur se ka nisur që sot operacioni humanitar për riatdhesimin e...
Read More
Qeveria ka vendosur që të shtyjë afatin e pagesës së një prej taksave vendore që paguajnë bizneset.

Qeveria ka vendosur që të shtyjë afatin e pagesës së një prej taksave vendore që paguajnë bizneset.

Në vazhdën e masave lehtësuese për bizneset e prekura nga situata e rëndë që po kalon vendi nga epidemia e...
Read More
Gonxhe: Gati paketa, u vijmë në ndihmë transportit të pasagjerëve

Gonxhe: Gati paketa, u vijmë në ndihmë transportit të pasagjerëve

Drejtori i Transportit Rrugor Blendi Gonxhe tha se sektori më i goditur në këtë periudhë është ai i transportit urban...
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

MË TË PËLQYERAT

Elbasan, COVID-19 po dëmton dhe fermerët

Çmimet e fruta perimeve në tregje pësuan rritje si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi, por fermerët që kultivojnë sera në Elbasan ankohen...

Zbatimi i masave për përballimin e COVID– 19/ 1479 inspektime dhe monitorime

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vazhdon inspektimet e në zbatim të planit të veprimit për përballimin e COVID – 19. Në të gjithë vendin gjatë ditës së...

Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore: Nuk ka prova që ushqimi është burim apo rrugë...

Auroritetet Evropiane të Sigurisë Ushqimore (EFSA), janë pronocuar në lidhje me mundësinë e kontaminimit nga produktet ushqimore me Covid-19. Nuk ka asnjë provë që koronavirusi...