E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Aktualitet

Lojërat e fatit, në 5 vjet u vendosën mbi 1900 gjoba

Lojërat e fatit, në 5 vjet u vendosën mbi 1900 gjoba

Gjatë 5 viteve të fundit, administrata tatimore ka vendosur 1922 masa administrative dhe ka konfiskuar 2120 automate elektronik për lojërat e fatit. Ministri i Ekonomisë...
Integrimi, Italia mbështet reformat e Shqipërisë

Integrimi, Italia mbështet reformat e Shqipërisë

Italia mbështet rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian si dhe reformat e ndërmarra nga Shqipëria në kuadër të hapjes së negociatave. Ministrja italiane e Mbrojtjes,...
Polonia dhe Holanda zbulojnë potencialin bujqësor shqiptar

Polonia dhe Holanda zbulojnë potencialin bujqësor shqiptar

 Për kompaninë shqiptare të eksportit “Arbana Bio Cooperative” këto janë kohë plot aktivitet.  Si specat ashtu edhe domatet e tyre janë të stinës, për...

Zgjedhja e shefave të rinj të pavioneve, sfidë për sistemin

Maela Marini/ Zgjedhja e shefave të rinj të pavioneve është një proces me rëndësi themelore, sa i takon funksionimit të sistemit shëndetësor. Kështu shpreh sot...

Ndërtimi i dy spitaleve të reja garanton transformimin e munguar të...

Investimi për ndërtimin e spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme dhe Spitalit të Kirurgjisë garanton një hop të madh cilësor dhe një shërbim...
Negociatat në fushën e mjedisit, Klosi: Standarde të reja për industritë

Moti, priten shira në juglindje të vendit

toggle menu  Pogradec, tetor 2018 Moti, priten shira në juglindje të vendit 07:20, 23/10/2018 Gadishulli i Ballkanit  gradualisht po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore...
Negociatat në fushën e mjedisit, Klosi: Standarde të reja për industritë

Negociatat në fushën e mjedisit, Klosi: Standarde të reja për industritë

Industritë që dëmtojnë mjedisin kanë nevojë të ndërtojnë një sërë standardesh dhe kriteresh, deklaroi sot Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi gjatë prezantimit...
Shqipëria, hapa të sigurt e të qëndrueshëm drejt integrimit

Shqipëria, hapa të sigurt e të qëndrueshëm drejt integrimit

Skepticizmi për rezultatet e Shqipërisë në proceset integruese po zhduket dhe po ia le vendin besimit të fuqishëm se Shqipëria po hedh hapa të...
Rama: Mësuesia jo më streha e të dobtëve, bursë 1000 USD për ekselentët

Rama: Mësuesia jo më streha e të dobtëve, bursë 1000 USD...

Qeveria shqiptare ka vendosur që të mbështesë financiarisht të gjithë ekselentët që kanë zgjedhur degën e mësuesisë. Këta të fundit jo vetëm nuk do...

E hëna nis me temperatura të ulëta

Fillimi i javës, 22 tetor:  moti do të vijojë  me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të shoqërohen me rreshje shiu të pakta deri...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!