Bota

2018 shënoi numër rekord të vdekurish për aviacionin civil

Numri i personave të vdekur në aksidentet ajrore u rrit në 523 në vitin 2018, në krahasim me vetëm 19 persona që ishte një...

ARRESTOHEN DY ISH MINISTRA MAQEDONAS, I AKUZUAR EDHE ISH KRYEMINISTRI GRUEVKSI

Pesë ish-zyrtarë të lartë shtetërorë po hetohen nga prokuroria maqedonase për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në godinën e parlamentit.   Në mesin e...

SHBA – Trump: Marrëveshja e Prespës historike për Ballkanin

Presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi kryeministrin grek, Aleksis Cipras për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga parlamenti grek. ‘’Marrëveshja është një arritje historike për Ballkanin...

Bangladesh, një bllok ndërtesash përfshihet nga zjarri/ 70 persona humbin jetën

Të paktën 70 persona kanë humbur jetën si pasjë e një zjarri të rënë në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhakë. Një bllok banesash u përfshinë nga...

Parlamenti Britanik-Facebook-ut: Je kriminel dixhital

Facebook ka përdorim nga mbi 2 miliard njereëz në mbarë botën. Por kjo nuk e ka lejuar që Facebook të marrë një sërë akuzash. Këtë...

BRUKSEL – Juncker: Ende larg marrëveshjes për Brexit

Po bëjmë çdo përpjekje për të siguruar që Brexit të organizohet në një mënyrë civile, të rregullt dhe të menduar mirë, por nuk jemi...

BIE ORTEKU, MBI 10 TURISTË TË ZHDUKUR NË ZVICËR

Disa skiatorë janë zënë poshtë nga një ortek në Crans-Montanas, të Zvicrës  tha policia e shtetit helvet në një komunikatë zyrtare. Nouvelliste, një gazetë lokale,...
TËRMET I FORTË NË IZMIR TË TURQISË, TRONDITET EDHE GREQIA

TËRMET I FORTË NË IZMIR TË TURQISË, TRONDITET EDHE GREQIA

Pak çaste më parë një termet me magnitudë 5.2 Rihter u regjistrua në Turqi nga Instituti Sizmologjik Euro-Mesdhetar. Megjithatë, Instituti Gjeodinamik i Athinës raporton se...
Orteku në Zvicër, 1 i vdekur e tre të plagosur

Orteku në Zvicër, 1 i vdekur e tre të plagosur

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një ortek goditi një vendpushim skish në Alpet zvicerane. Qindra anëtarë të...

Australia zyrtarizon përdorimin e emojive, ja vendimi

Nëse një pllakë e personalizuar thjesht nuk mjafton për të shprehur personalitetin tuaj të ndërlikuar, mos u shqetësoni  sepse së shpejti do të jeni...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...