Bota

SOS Fruthi! OBSH, rritet numri i viktimave

Më shumë se 140 mijë njerëz kanë humbur jetën nga fruthi, në të gjithë botën, në 2018-n. Sipas organizatës botërore të shëndetësisë, është ky bilanci...

Grabitje në Florida! Ndjekje spektakolare, 4 viktima

Dy grabitës të armatosur që përpiqeshin të largoheshin nga skena e krimit, rrëmbyen një kamionçinë, morën peng shoferin dhe më pas u ndoqën nga...

Merkel viziton për herë të parë Aushvicin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, viziton sot ish-kampin nazist në Aushvic, për herë të parë gjatë 14 viteve të saj si kancelare. Vizita e Merkelit bëhet...

ANKARA – Erdogan: Samit tjetër Turqi-Francë-Gjermani-BM

Një samit tjetër, i përqendruar kryesisht tek Siria dhe që do të mbledhë drejtuesit e Turqisë, Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së madhe do të...

22-vjeçarja vjedh foshnjën e porsalindur nga materniteti, e shet për 1.500...

Një vajzë, që vodhi një vajzë të porsalindur nga një maternitet dhe e shiti atë për më shumë se 1.500 paund, është dënuar me...

Ushtari amerikan vret dy persona në Pearl Harbor

Një ushtar amerikan vrau dy persona përpara se të vriste edhe veten në bazën ushtarake Pearl Harbor, në Havaji të Shteteve të Bashkuara. Zyrtarët...

FRANCË – Mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Sindikatat, partitë opozitare dhe jelekverdhët pritet të përballen ashpër sot me qeverinë për një projektligj mbi reformën e pensioneve, një nga premtimet kryesore të...

Tërmeti/ 15 milionë euro për Shqipërinë, ndihma nga Komisioni Evropian

Presidentja e Komisionit europian, Ursula von der Leyen premtoi një ndihmë prej 15 milionë eurosh për Shqipërinë e goditur nga tërmeti më i fuqishëm...

SOS në Bosnje! Emigrantët në kushte katastrofike

"Bosnja duhet urgjentisht të mbyllë një kamp të përkohshëm emigrantësh, përndryshe njerëzit do të fillojnë të vdesin gjatë periudhës së dimrit”, paralajmëroi një organizatë...

Samiti i NATO-s, Trump për deklaratën e Macron, ‘Fyese dhe pa...

Mes polemikave, sot në Londër fillon samiti i Aleancës Atlantike. Në prag të takimit, Presidenti amerikan Trump, gjatë takimit me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës...

NA NDIQNI

30,086FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

U hodhën nga pallati për t’i shpëtuar tërmetit, surpriza e Ramës për dy vogëlushët...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka surprizuar dy fëmijët, Aurelin dhe Alesjon që u hodhën nga dritaret e pallatit në Thumanë, për t'i shpëtuar...

Zgjerohet harta e dëmeve nga tërmeti, 1183 shtëpi të shembura, 558 pallate të dëmtuara...

Shtohet harta e qarqeve të prekura nga tërmeti. Përveç Durrësit, Tiranës dhe Lezhës që janë edhe qarqet më të dëmtuara, në listë janë shtuar...

Rama: Do ta përballojmë vetë gjithçka, sikur asnjë lek mos të vijë nga bota

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e kuvendit është shprehur se Shqipëria do ta hartojë programin që ta përballojë vetë të gjithë barrë edhe sikur...