Bota

Aksident i frikshëm me autobus, plagosen 12 persona. Ja ku ka...

Të paktën 12 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti me autobus. Ngjarja ka ndodhur në Selanik, ndërsa të lënduarit janë 9...

Mijëra banorë të bllokuar nga uji/ Përmbytje masive pas të nxehtit...

U deshën vetëm 15 minuta që Uashingtoni të përmbytej i tëri nga një stuhi e fuqishme shiu që gotiti kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara...

Trishtuese/ Babai emigrant dhe vajza 2-vjeçe të vdekur në lumë

Imazhet zemërthyese zbulojnë tragjedinë e krizës së emigrantëve. Një burra nga Salvador dhe vajza e tij 23 muajshe u mbytën në Rio Grande, ndërsa...

U maskua si plak që të futej në Amerikë, rojet e...

Një emigrant është maskuar si plak në mënyrë që të futej në SHBA. Maskimin e kishte realizuar me shumë mjeshtëri. Mjekra e bardhë, syzat...

Pësoi krizë nga ilaçet, ndahet nga jeta aktori shumë i dashur...

Ditën e sotme është ndarë nga jeta aktori 20-vjeçar i ‘Disney’, Cameron Boyce. Mësohet se Cameron kishte pësuar një krizë, si pasojë e përdorimit të...

I shpërthen telefoni nën jastëk, vdes 14-vjeçarja

Një adoleshente ka humbur jetën pasi telefoni i saj, të cilin e kishte vendosur nën jastëk duke u karikuar, shpërtheu. Alua Asetkyzy Abzalbek e zuri...

Thellohet misteri në Vatikan, hapin varrin për të gjetur vajzën e...

Zyrtarë italianë në Vatikan kanë mbetur të shokuar teksa kanë hapur dy varre me shpresën se do të gjenin eshtrat e një vajze të...

Tronditje të fuqishme tërmeti, raportohen 12 të vdekur

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe 134 të tjerë janë plagosur, pasi një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 ballë i shkallës...

BASHKIA MERR VENDIMIN: QËLLOHET PËR VDEKJE LARASKA QË SULMONTE KALIMTARËT NË...

Një laraskë me pseudonimin “Monstra e rrugës Windsor” është vrarë pasi terrorizoi mbi 40 kalimtarë. Laraska admirohej dhe urrehej në të njëjtën kohë në Sydeny...

Atentati mafioz/ Ekzekutohet para shtëpisë avokati, çfarë po hetonte. Policia: Vrasje...

Vrasje mafioze eshte quajtur ajo e ekzekutimit te nje avokati te njohur ne Holande. Mediat e huaja raportojne se avokati Derk Vierzum, 44 vjeç,...

NA NDIQNI

30,086FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Solidarizohet Kryqi i Kuq grek, sjellin krevate portativ, dyshekë dhe ilaçe

Kryqi i Kuq grek është solidarizuar menjëherë me tragjedinë e shqiptarëve të 26 nëntorit. Duke i përgjigjur kërkesave të qeverisë shqiptare sollën dje ngarkesën e...

Grabitja me forcë e makinës së ‘Security’, policia zbardh detaje: Në autostradën Tiranë-Durrës u...

  Policia e Tiranës thotë se persona të paidentifikuar ende kanë marrë me forcë një automjet në pronësi të një firme private Security. Ngjarja ka ndodhur ...

Reshje shiu dhe bore, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të intesifikohen gjatë pasdites dhe do të sjellin reshje shiu...