fbpx
E mërkurë,21,Nëntor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Moti i keq/ Stuhitë e dëborës shkaktojnë 8 të vdekur dhe...

ju Jorku është përfshirë nga një stuhi e fuqishme dëbore, dhe për pasojë 8 persona kanë humbur jetën si dhe 400 familje kanë mbetur...
16 nëntori, Dita Ndërkombëtare e Tolerancës

16 nëntori, Dita Ndërkombëtare e Tolerancës

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Tolerancës, ditë kjo e cila u vendos me Deklaratën e Kombeve të Bashkuara më 16 nëntor të vitit 1995...

Virusi i tmerrshëm, arrin në 200 numri i të vdekurve

Më shumë se 200 vetë kanë vdekur pas shpërthimit të fundit të Ebolas në Republikën Demokratike të Kongos. Të paktën gjysma e viktimave ishin nga...
Pilotët raportojnë se kanë parë UFO në brigjet e Irlandës

Pilotët raportojnë se kanë parë UFO në brigjet e Irlandës

Autoritetet e Aviacionit në Irlandë po hetojnë pas raportimeve për disa drita të ndritshme dhe UFO në brigjet jug perëndimore të Irlandës.
GROENLANDË – Një krater gjigant gjendet nën shtresat e akullit

GROENLANDË – Një krater gjigant gjendet nën shtresat e akullit

Në veri të Groenlandës është zbuluar një krater gjigant nën shtresat e akullit që është formuar si pasojë e goditjes së një meteori. Sipas lajmit...

“Austria, një fole spiunësh”

Pashë nga larg se si një avion nga Nju Jorku, që mbante 10 spiunë rusë, zbriti në pistën e aeroportit të Vjenës, ngjitur me...
Kryeministrja rumune kundër të gjithëve: Të gatshëm të marrim Presidencën e BE

Kryeministrja rumune kundër të gjithëve: Të gatshëm të marrim Presidencën e...

Kryeministrja e Rumanisë, Viorica Dancila, ka hedhur poshtë kritikat e Bashkimit Europian se vendi ka bërë hapa mbrapa sa u përket reformave demokratike dhe...
LONDËR – Stërlina në pikiatë pas dorëheqjes së ministrave

LONDËR – Stërlina në pikiatë pas dorëheqjes së ministrave

Stërlina ra në pikiatë ndaj euros dhe dollarit, pas shpalljes së dorëheqjeve të ministrave për shkak të mosdakordësisë ndaj marrëveshjes mes BE dhe BM...

Zbulohen destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet

Një studim nga “Money Travel” ka hulumtuar koston e vizitave në 10 tregjet e Krishtlindjeve në qytetet europiane. Studiuesit karahasuan çmimet e fluturimeve, akomodimeve, verës,...
Gati marrëveshja për BREXIT

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier

NA NDIQNI

18,060FansaPëlqeje
291NdjekësitNdjek
75NdjekësitNdjek
75AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

70 TË RINJ TË BELSHIT ANTARËSOHEN NË PS

70 të rinj e të reja, burra dhe gra nga zona e Dumresë janë anëtarët më të rinj të Partisë Socialiste. Ata i janë...

2500 leje legalizimi gati në drejtorinë e Aluiznit Elbasan. Ja emrat…

Drejtoria Aluiznit Elbasan ka gati 2500 leje legalizimi. Drejtori i këtij institucioni u bën thirrje qytetarëve që të  lexojne emrat ne listat e meposhtme...

Zjarre të tërbuar në Malibu, digjen vilat e yjeve të Hollivudit, 9 të vdekur

Zjarre të tërbuar në Malibu: shtëpitë digjen, rritet edhe numri i të vdekurve Një zjarr i tërbuar në jug të Kalifornisë ka përfshirë resortin e...
error: Permbajtje e mbrojtur!