E mërkurë,16,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Bota

Tërmet tjetër 4.2 ballë në Zakinthos, ndihet deri në Athinë

Sipas Shërbimit Sizmiologjik të Greqisë, gjatë natës së shkuar ka pasur më shumë se dhjetë lëkundje tërmeti 3-4 ballë të regjistruara në zonë detare...

Cunami-vullkan në Indonezi, shkon në 222 numri i të vdekurve(VIDEO)

Dallga gjigante e cunamit të nxitur prej shpërthimit vullkanik ka shkaktuar jo më 168 të vdekur, por të paktën 222 deri më tani, e...
Trump: Do të mbajmë hapur Guantanamon

Trump: Do të mbajmë hapur Guantanamon

Një urdhër i ri ekzekutiv, i shpallur nga Presidenti Trump gjatë fjalimit të tij për gjendjen e vendit, anulon një urdhër të vitit 2009...
Itali, hyn në një depo dhe qëllon, vrasësi: "Më shkatërrove jetën"

Itali, hyn në një depo dhe qëllon, vrasësi: “Më shkatërrove jetën”

Kufoma e një burri,  vrarë me armë zjarri, u gjet në një depo në Flero, provinca e Breshas, në Itali,  shkruan tgcom. Sipas të dhënave...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë...
Ndalohen dy ushtarakë grekë

Ndalohen dy ushtarakë grekë

Dy ushtarakë grekë, të cilët patrullonin në kufirin greko-turk në verilindje të Greqisë, kanë humbur orientimin duke hyrë në territorin turk, ku janë arrestuar...

Parlamenti i Kubës miraton Kushtetutën e re. Sistem njëpartiak, por lejon...

Ligjvënësit kubanë miratuan në mënyrë unanime Kushtetutën e re të vendit, që ruan sistem njëpartiak socialist në ishull, por reflekton hapjen socioekonomike të tij. Kushtetuta...

Në kulmin e tensioneve me SHBA, Putin deklaratë të fortë për...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka theksuar se marrëdhëniet mes Turqisë dhe vendit të tij janë duke u zhvilluar gjithnjë e më shumë, duke...

Misioni i shpëtimit në Tajlandë, flitet për dy të nxjerrë nga...

Për djemtë e bllokuar prej dy javësh në një shpellë në Tajlandë ka mbërritur “Dita D”. Sot po tentohet shpëtimi i tyre. Raporte ende...
Parlamenti armen do të votojë për kryeministrin e ri më 1 maj

Parlamenti armen do të votojë për kryeministrin e ri më 1...

Deputetët armenë më 1 maj do të votojnë për kryeministrin e ri të vendit, pasi Serzh Sarkisian dha dorëheqje nga ky post. Kryetari i Parlamentit,...

NA NDIQNI

20,495FansaPëlqeje
333NdjekësitNdjek
79NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit!

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

ELBASAN/RIAPLIKIMI PER KARTAT E IDENTITETIT, MERREN MASAT (VIDEO)

Në vitin 2009, për herë të parë u prodhuan kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike me elemente të larta sigurie. Për shkak të liberalizimit...
error: Permbajtje e mbrojtur!