Bota

“Ellen”, trageti i parë elektrik në botë

Quhet “Ellen” dhe është trageti elektrik më i madh në botë. Prej disa muajsh ai lidh dy ishuj danez, pa zhurmë, pa bërë tym, dhe...

SOS Fruthi! OBSH, rritet numri i viktimave

Më shumë se 140 mijë njerëz kanë humbur jetën nga fruthi, në të gjithë botën, në 2018-n. Sipas organizatës botërore të shëndetësisë, është ky bilanci...

Grabitje në Florida! Ndjekje spektakolare, 4 viktima

Dy grabitës të armatosur që përpiqeshin të largoheshin nga skena e krimit, rrëmbyen një kamionçinë, morën peng shoferin dhe më pas u ndoqën nga...

Merkel viziton për herë të parë Aushvicin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, viziton sot ish-kampin nazist në Aushvic, për herë të parë gjatë 14 viteve të saj si kancelare. Vizita e Merkelit bëhet...

ANKARA – Erdogan: Samit tjetër Turqi-Francë-Gjermani-BM

Një samit tjetër, i përqendruar kryesisht tek Siria dhe që do të mbledhë drejtuesit e Turqisë, Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së madhe do të...

22-vjeçarja vjedh foshnjën e porsalindur nga materniteti, e shet për 1.500...

Një vajzë, që vodhi një vajzë të porsalindur nga një maternitet dhe e shiti atë për më shumë se 1.500 paund, është dënuar me...

Ushtari amerikan vret dy persona në Pearl Harbor

Një ushtar amerikan vrau dy persona përpara se të vriste edhe veten në bazën ushtarake Pearl Harbor, në Havaji të Shteteve të Bashkuara. Zyrtarët...

FRANCË – Mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Sindikatat, partitë opozitare dhe jelekverdhët pritet të përballen ashpër sot me qeverinë për një projektligj mbi reformën e pensioneve, një nga premtimet kryesore të...

Tërmeti/ 15 milionë euro për Shqipërinë, ndihma nga Komisioni Evropian

Presidentja e Komisionit europian, Ursula von der Leyen premtoi një ndihmë prej 15 milionë eurosh për Shqipërinë e goditur nga tërmeti më i fuqishëm...

SOS në Bosnje! Emigrantët në kushte katastrofike

"Bosnja duhet urgjentisht të mbyllë një kamp të përkohshëm emigrantësh, përndryshe njerëzit do të fillojnë të vdesin gjatë periudhës së dimrit”, paralajmëroi një organizatë...

NA NDIQNI

30,094FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Zbardhet udhëzimi i Arta Markut një ditë para largimit, merren masa për presionet politike...

Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e prokurorëve dhe rolin e drejtuesve. Një...

70 vjetori e gjen NATO-n me nerva të tendosura

Ndërkohë që për Maqedoninë e Veriut takimi i NATO-s në Londër është shumë i rëndësishëm, sepse ka të bëjë me anëtarësinë e saj, për...

20 miliardë lekë për programin e rindërtimit, Rama: Ky është vetëm alokimi fillestar

“Buxheti angazhon një fond afro 20 miliardë lekësh prej të cilave 13 miliardë janë lekë si transfertë nga të ardhurat buxhetore dhe 7 miliardë...