Bota

8 ministra në pranga dhe Presidenti në kërkim, Katalonja shpërthen në...

Mijëra katalanas kanë protestuar kundër arrestimit të tetë ministrave rajonalë të shkarkuar nga puna për ‘shtyrjen e Katalonjës drejt pavarësinë’ . Zyrtarët , të cilët...

Fundi i Lotarisë Amerikane; Projektligji në Kongres që në shkurt

Nuk ishte thjesht Saifullo Saipovi arsyeja përse Donald Trump kërkoi mbylljen e Lotarisë Amerikane. Shtëpia e Bardhë pohoi se propozimi për t’i dhënë fund programit...

Arrestimet në Katalonjë/ 8 ministra në pranga, Puidgdemont në kërkim

Kriza në Spanjë u thellua në mënyrë dramatike dhe u shtri përreth kontinentit, pasi Gjykata e Lartë kërkoi burgosjen e 8 ministrave të shkarkuar,...

Trump emëron Jerome Powell në krye të Bankës Qendrore

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se do të emëronte Jerome Powell për të drejtuar Bankën Qendrore amerikane (Fed) në vend të Janet Yellen,...

Twitter i mbyll llogarinë Presidentit Trump

Llogaria në Twitter e Presidentit Donald Trump është mbyllur nga rrjeti social. Fillimisht kompania e komunikoi si një gabim njerëzor, por në komunikimin e...

Atentatori i Nju Jorkut kishte një vit që e planifikonte sulmin

I dyshuari kryesor në sulmin me kamion të Nju Jorkut që vrau tetë vetë të martën, (31 tetor 2017), u ka thënë hetuesve se...

Lideri suprem i Iranit: Nuk i nënshtrohemi amerikanëve

Lideri Suprem Iranian ka deklaruar së fundmi se nuk do të pranojnë kurrë të heqin dorë nga zhvillimi i programit bërthamor, pasi sipas tij...

Zemërim në Kolumbi, ish-kreu i FARC kandidon për president

Për shumicën e kolumbianëve, ish-shefi i rebelëve Rodrigo Londono, i njohur më mirë me nofkën e luftës Timoshenko, është një person që ka kryer...

Sulm kibernetik ndaj 46 milionë abonentëve, përgjegjësia bie tek kompanitë telefonike

BBC raporton se rreth 46 milionë abonentëve të telefonisë celulare në Malajzi i janë vjedhur të dhënat, numrat e telefonit dhe adresat përmes një...

Super operacioni në Turqi: 283 të arrestuar

Që prej 22 tetorit, forcat turke të sigurisë kanë kryer arrestimin e 283 personave të dyshuar për lidhje me grupin ekstremist të Shtetit Islamik,...

NA NDIQNI

30,096FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

BELSH/QBNF NDIHMON FAMILJET E PREKURA NGA TËRMETI

"Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar Elbasan" dhe Fondacioni “Motrat Muslimane Zvicër” ishin në fshatin Çestie në Njësinë Administrative Kajan, aty ku jetojnë në çadra nëntë...

Merkel viziton për herë të parë Aushvicin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, viziton sot ish-kampin nazist në Aushvic, për herë të parë gjatë 14 viteve të saj si kancelare. Vizita e Merkelit bëhet...

Italia i qëndron pranë Shqipërisë në këtë fazë të dytë të vlerësimit të dëmeve

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo ka takuar sot në Durrës, ekspertët strukturorë dhe të shembjeve të ushtrisë italiane. Ekspertët italianë prej ditësh vazhdojnë...