E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Ekonomi

Ahmetaj: Nuk ka kthim pas, bastet dhe kazinotë mbyllen më 31...

Maxhoranca rikonfirmoi vullnetin e palëkundur për t’i mbyllur të gjitha “lojërat e fatit” në republikën e Shqipërisë. Komisioni i Ekonomisë dhe Financave votoi sot në...

Komisioni i Ekonomisë shqyrton ligjin për mbylljen e basteve më 31...

Komisioni parlamentar i Ekonomisë ka nisur sot shqyrtimin e ligjit për mbylljen e basteve sportive dhe basteve për garat në pistë më 31 dhjetor...
Ahmetaj: Eksportet 15.3% më të larta se në 2017-ën

Ahmetaj: Eksportet 15.3% më të larta se në 2017-ën

Në Shqipëri vazhdon ecuria pozitive e tregtisë me jashtë, ku në 9 mujorin e vitit 2018 eksportet janë rritur me 15.3% krahasuar me periudhën...
Bursa Shqiptare tregtoi 1.5 miliardë lekë në 6 muaj

Bursa Shqiptare tregtoi 1.5 miliardë lekë në 6 muaj

Në 6 mujorin e parë të vitit 2018, vlera e tregtimit në Bursën Shqiptare të Titujve arriti në nivelin e 1.5 miliardë lekë ose...
Ministria e Bujqësisë, 2 milionë USD fonde shtesë për investime

Ministria e Bujqësisë, 2 milionë USD fonde shtesë për investime

Investimet në infrastrukturën e ujitjes dhe kullimit janë shtuar deri në fund të këtij viti me një fond prej 2 milionë dollarë, me qëllim...
Investimet, rikthehet industria e bakrit dhe kromit shqiptar

Investimet, rikthehet industria e bakrit dhe kromit shqiptar

-Shqipëria është një vend i pasur me burime të mineraleve të ndryshme, mjaft të kërkuar në tregjet e huaja. Zbulimi, shfrytëzimi dhe përpunimi i...
Leku triumfon në këmbimin valutor

Leku triumfon në këmbimin valutor

Leku ka triumfuar në këmbim me të gjitha monedhat e huaja, këtë fillim jave. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet të hënën...
Sfida e bujqësisë, titujt e pronësisë mbi tokën

Sfida e bujqësisë, titujt e pronësisë mbi tokën

Pajisja e fermerëve me titujt e pronësisë së tokës, është një ndër sfidat e radhës për ministrinë e Bujqësisë. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,...

Ministria e Bujqësisë, 2 milionë USD fonde shtesë për investime

Investimet në infrastrukturën e ujitjes dhe kullimit janë shtuar deri në fund të këtij viti me një fond prej 2 milionë dollarë, me qëllim...

Interneti në Shqipëri, të 20-ët në botë për shpejtësinë nga celulari,...

Shqipëria rezulton në 20 shtetet me shpejtësinë më të lartë të internetit në telefonat celularë, por ndër vendet e fundit në botë sa i...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!