Elbasani në fokus

Letër qeverisë turke për hapjen e një gazete me titull “...

Ky është një dokument që tregon se Qamil Musa Haxhifejza,nga Elbasani që në vitin 1910 i kërkon qeverisë turke aprovimin për nxjerrjen e një...

Investitorët Gjermanë, interes për Elbasanin.

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini priti sot në një takim një grup investitorësh gjermanë të cilët shprehën interes rreth investimeve që...

Si argëtoheshin fëmijët në Elbasan rreth 100 vjet më parë

  “Le Miroir” ka botuar, të dielën e 4 janarit 1920, në faqen n°11, një shkrim në lidhje me mënyrën se si argëtoheshin asokohe fëmijët shqiptarë...

ELBASANI PRITJE MADHËSHTORE KRYEMINISTRIT (Foto Galeri)

Një pritje madhështore i bëri Elbasani Kryeministrit Edi Rama të mërkurën në mbrëmje, ku si asnjëherë më parë sheshi “Gensher” dhe bulevardi “Aqif Pasha”...

KASTRIOT TUSHA, QYTETAR NDERI I ELBASANIT(FOTO GALERI)

Një mbrëmje fantastike në një nga ambientet më të bukura të Elbasanit mbushi me tingujt e muzikës dhe zërin e mrekullueshëm të tenorit Kastriot...

Elbasan/“MIRËNJOHJA E QYTETIT” SHËRBIMIT ZJARRFIKËS(Foto Galeri)

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini nderoi me titullin “Mirënjohja e Qytetit”, Drejtorinë e Shërbimit, të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit me motivacionin “Për...

Nxënësit e “Jorgji Dilos” falenderojnë Z. Sejdini për shkollën e re(VIDEO)

Nxënës, prindër dhe mësues të shkollës 9 vjeçare “Jorgji Dilo” në Elbasan vizituan Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit Z. Qazim Sejdini për ta falenderuar...

Rama: Elbasani nuk do të ishte ky që është pa Qazim...

Në kuadër të ciklit kombëtar “Bashkia që Duam” kryeministri Edi Rama u ndal në qytetin e Elbasanit ku u prit nga mijëra qytetarë në...

Bashkia Elbasan, ftesë për ta rezervuar fundjavën për rafting në lumin...

Rezervojeni fundjavën tuaj për rafting në lumin Shkumbin.   AST Elbasani së fundmi është duke ofruar këtë sport për të gjithë të apasionuarit dhe jo...

MINISTRJA E KULTURËS: TË ZHVILLOJMË KALANË E ELBASANIT( Video)

Në kuadër të vizitës në Elbasan Ministrja e Kulturës Elva Margariti u ndal në kalanë e Elbasanit e shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Z....

NA NDIQNI

29,567FansaPëlqeje
1,020NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
256AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasan: Humb kontrollin, aksidentohen tre persona

Tre persona janë aksidentuar si pasojë e një aksidenti ndodhur në aksin rrugor Elbasan -Librazhd. Drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin duke u përplasur...
Ky është shteti që zgjedhin gjermanët dhe francezët për të emigruar për punë

Ky është shteti që zgjedhin gjermanët dhe francezët për të emigruar për punë

Emigrimin e njohim së fundmi si një fenomen ballkanik dhe afrikan, por ai ekziston edhe vetë brenda Bashkimit Evropian, ndonëse jo në të njëjta...

Nis faza e tretë/ Plazh edhe në Belsh, projekti për liqenin në mbështetje të...

Liqeni në qendër të qytetit të Belshit do të jetë i aksesueshëm në të gjitha anët e tij. Ka nisur faza e tretë e punimeve...