E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani në fokus

RIKUALIFIKIMI I RRUGËVE NË ELBASAN, SHNDËRRON LAGJET

Bashkia e Elbasanit krahas rikonsionit të rrugëve kryesore të qytetit premtoi edhe shtrimin e rrugëve të lagjeve. Një prej tyre sapo ka përfunduar dhe...

MODERNIZOHET SHËRBIMI ZJARRFIKËS NË ELBASAN(Video)

  Reparti Zjarrfikës i Elbasanit është kompletuar me 5 automjete zjarrfikëse të kohës, të pajisura gjithashtu dhe me aparatura shpëtimi. Me buxhetin e saj Bashkia...

Elbasan/Miratohet draft raporti për Vlerësimin e Gjendjes Ekzistuese, Shërbimi dhe Infrastruktura...

Këshilli Bashkiak i Elbasanit, në mbledhjen e tij të radhës, miratoi draft raportin për Vlerësimin e Gjendjes Ekzistuese, Shërbimi dhe Infrastruktura e Ujitjes dhe...

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

Elbasan/NGA GJIMNAZI “KOSTANDIN KRISTOFORIDHI” SEJDINI URON NISJEN E VITIT TË RI...

Mëngjesin e kësaj të hëne nis viti i ri shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera...

Bashkia Elbasan aksion pastrimi në të gjithë qytetin

  Dita Botërore e Pastrimit të Territorit na gjen në çdo cep të bashkisë, ashtu si të gjitha ditët, për ta bërë qytetin më të...

SHKOLLAT E ELBASANIT GATI PËR NISJEN E VITIT SHKOLLOR(Video)

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor të gjitha institucionet arsimore në bashkinë e Elbasanit, qytet apo fshat, kopshte, shkolla dhe çerdhe...

Kopshtet e Elbasanit, gati të presin më të vegjlit e qytetit

Bashkia e Elbasanit duket se ka përgatitur gjithçka dhe është gati të presë vogëlusheët e kopshtëve. Në një postim në rrejetet sociale kjo bashki...

Elbasan/SHKOLLA “ALI AGJAH” GATI TË PRESË NXËNËSIT(Video)

 Viti shkollor 2018-2019 është një vit i rëndësishëm për shkollën “Ali Agjah” në Elbasan. Kjo jo vetëm për faktin se është një shkollë që...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!