E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

DITA BOTËRORE E VAJZAVE, SI TRAJTOHEN NË SHQIPËRI

 23 tetori njihet ndryshe si dita botërore e vajzave. Kjo ditë synon të promovojë trajtimin e barabartë dhe mundësitë për vajzat në mbarë botën...

“KOMEDIA QË SHKON PËR DREQ” MBUSH PLOT TEATRIN SKAMPA

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit Bashkëkohor "Skampa 2018" të edicionit XX të tij, shfaqja e rradhës ishte “Komedia që shkon për dreq”...

Rikthehet në teatrin “Skampa” Elbasan, takimi kombëtar i “Orkestrave të Harqeve”

Qendra e Artit, bashkia Elbasan dhe Ministria e Kulturës kanë bërë të mundur që pas më shumë se 30 vitesh, të rikthejnë realizojnë takimin...

ELBASANIT I SHTOHET GJELBËRIMI, MBILLEN 200 FIDANË TË RINJ

Në kuadër të ditës botërore të mbjelljes së pemëve është organizuar në Elbasan mbjellja e fidanëve në ish fushën e vjetër të grumbullimit të...

152 PERSONA HUMBËN JETËN NË AKSIDENTET RRUGORE

Aksidentet rrugore në vend janë një ndër shkaktaret kryesore të vdekjeve në moshat e reja. Sipas të dhënave të sotshme të INSTAT gjatë nëntëmujorit...

“QAMIL GURANJAKU” FITON KAMPIONATIN E BASKETBOLLIT (VIDEO)

Në Pallatin e Sportit Tomorr Sinani është zhvilluar finalja e basketbollit për shkollat 9-vjeçare për kategorine e meshkujve. Nga ndeshjet e zhvilluara në fazat e...

PROMOVOHEN TRI LIBRA TE NJAZI BAHITIT, INTELEKTUALIT LIBRAZHDAS

Këtë fundjavë “Familja Bahiti” një ndër më të njohurat e zonës së Cermenikes në bashkëpunim me shkollën 9-vjecare të fshatit Kuturman të Librazhdit organizuan...

TAKIMI KOMBËTAR I ORKESTRËS SË HARQEVE (VIDEO)

Për të 3-tin vit rradhazi rikthehet ne qëndrën e artit Skampa “Takimi Kombëtar I Orkestrës së Harqeve” muzika e dhomës dhe krijimtaria e saj.Këtë...

Master Class me Scriptum n Sonus në Elbasan

Diten e Marte 23 Tetor, ora 15:00 presim te gjithe te interesuarit ne ambientet e Qendres Rinore RIEMAR (ish kinema Vullnetari), per te shijuar...

DIALOGU SHKOLLË TEATËR PËR NJË BASHKËJETES PAQËSORE(Video)

Në kuadër të projektit "Atlasi i Tranzicioneve" është zhvilluar në Librazhd një aktivitet me nxënësit e shkollave me qëllim sjelljen e artit dh misionit...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!