Elbasani Sot

SHQIPTARËT SHPENZOJNË GJYSMËN E TË ARDHURAVE PËR USHQIM (Video)

Gati gjysma e shpenzimeve të të ardhurave të qytetarëve shqiptarë shkojnë për produkte të konsumit apo për medikamente. Barra më e madhe e shpenzimeve...

RISI NË HIPOTEKIMIN E PRONAVE DHE KONTRATAVE TË QIRASË (VIDEO)

Ndryshimet e fundit të bëra në Kuvend për procesin e regjistrimit të pronave I japin mundësinë të gjithë ndërtuesve që kanë ndërtuar pa leje...

Zv. Kryetari i Gjysmëhënës së Kuqe Turke, Ismail Hakkı Turunç, vizitë...

Nën kujdesin e Rektorit të Universitetit të Elbasanit, “Aleksandër Xhuvani”, prof. dr. Skender Topi, Zëvendës Kryetari i Gjysmëhënës së Kuqe të Turqisë, Ismail Hakkı...

Elbasan/BUKUROSHJA E FJETUR E SULOVËS (ZAMBAKU I MALIT)

Sulova, është një nga krahinat qendrore që shtrihet në kufirin ndarës të Shqipërisë së Mesme dhe asaj Jugore, nën këmbët e malit të perëndive,...

Gatimet që “mburren” elbasanllinjtë!

Ja 6 gatimet që “mburren” elbasanllinjtë! 1. Tava me kos (Tavë Elbasani) Njihet si tavë Elbasani edhe jashtë trojeve të Shqipërisë. Përgatitet me mish qingji ose...

Elbasan/Dita e shumpritur po afron!

Nga viti në  vit Elbasani ka pritur mijëra qytetarë për të festuar Ditën e Verës. Vitin 2018 ishin afro 200 mijë festues për Ditën...

ISHTE NË PARABURGIM, MBËRRIN I VDEKUR NË SPITAL 25-VJEÇARI (EMRI)

Një 25 vjeçar ka mbërritur pa shenja jete në spitalin e Elbasanit. Mësohet se viktima është Bledar Doda i cili  ndodhej në paraburgimin e burgut...

MBËRRITI I VDEKUR NË SPITAL, DETAJE TË REJA MBI 25 VJEÇARIN...

Dalin detaje të reja lidhur me vdekjen e 25 vjeçarit në paraburgimin e Elbasanit. Mësohet se Bledar Doda është gjetur i vetëvarur në qeli nga...

Shteti i ëndrrave për shqiptarët hap dyert dhe do të pranojë...

Është një ndër shtet që të gjithë e aspirojnë dhe më në fund po zgjon shpresën e shumë njerëzve. Kanadaja, që numëron rreth 37 milionë...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...