Elbasani Sot

Pas Biblës dhe Kuranit, Rama uron mëngjesin me vargje nga Fletorja...

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama i uron mirëmgjesin shqiptarëve përmes disa fjalëve të shenjta që i përkasin besimeve të ndryshme. Sot Rama është ndalur...

FOTO GALERI,/PAMJE SPEKTAKOLARE TË FUND VJESHTËS (2019) NË GJINAR !

Fund Vjeshta nuk mund te jete askund më e bukur sesa në zonën e Shpatit. Larmishmeria e peizasheve te arta te vjeshtës sidomos në...

ELBASAN, ZHVILLOHET KOFERENCA E PARË E RINISË PËR TË ARDHMEN(Foto Galeri)

Në "Ditën e Rinisë" në Elbasan , Konferenca për të ardhmen e rinisë shqiptare." -"Elite Group" & "Elite Academy" në bashkëpunim me bashkinë e...

FOTO / ELBASANI I BUKUR PER FESTA!

Zbukurimet per festat fundvitit i kane dhene nje pamje krejtesisht ndryshe qytetit. Edhe pse nuk ka perfunduar ende dekorimi total i tij , vendosja e...

AKU “INSPEKTORI DIGITAL” PËR SIGURINË USHQIMORE

Në kuadër të mbrojtjes së konumatorit Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka vënë në dispozicion të qytetarëve edhe një aplikacion për të gjithë ata të...

Policia, 5 te arrestuar ne Elbasan

  Policia gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas si dhe janë proceduar penalisht 2 shtetas të tjerë për veprat të...

BELSH/QBNF NDIHMON FAMILJET E PREKURA NGA TËRMETI

"Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar Elbasan" dhe Fondacioni “Motrat Muslimane Zvicër” ishin në fshatin Çestie në Njësinë Administrative Kajan, aty ku jetojnë në çadra nëntë...

“ÇFARË KISHTE VESHUR” EKSPOZITË SENSIBILIZUESE

Në kuadër të fushatës 16 ditore që nisi më 25 Nëntor, si sensibilizim kundër dhunës me bazë gjinore, në universitetin “Aleksandër Xhuvani” është organizuar...

Policia Rrugore në Elbasan në 48 ore 8 të arrestuar ...

Pavarësisht të gjithë masave aksidentet rrugore vazhdojnë të marrin shumë jetë mjerzish. Për të eleminuar këtë fenomen policia Rrugore vijon zbatimi i planit të...

Rrugoret e Elbasanit arrestojne 8 drejtues mjetesh, gjoba dhe penalizime….

Njoftimi i Policise Vijon zbatimi i planit të masave nga Policia Rrugore, për parandalimin e aksidenteve rrugore, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë. Kontrolle në...

NA NDIQNI

30,096FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gruaja poligame, shtatzënë me një prej 4 burrave

Një grua në lidhje me katër burra është shtatzënë me njërin prej tyre, por fëmijën do ta rrisin të gjithë bashkë si familje e...

22-vjeçarja vjedh foshnjën e porsalindur nga materniteti, e shet për 1.500 paund

Një vajzë, që vodhi një vajzë të porsalindur nga një maternitet dhe e shiti atë për më shumë se 1.500 paund, është dënuar me...

Inxhinierja e njohur apel shqiptarëve: Fshini aplikacionin e tërmetit nga telefoni

Inxhinierja Luljeta Bozo ka thënë mbrëmjen e sotme se sipas gjasave goditja më e madhe kaloi, ndërsa u kërkoi shqiptarëve që të mos i...