Elbasani Sot

MBLIDHET KESHILLI BASHKIAK LLATJA: ELBASANI TREGOI GADISHMËRI MAKSIMALE

Solidaritet i jashtëzakonshëm, çdo gjë do t’i kthehet normalitetit Ka nisur me një minutë heshtje mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak Elbasan, në nder...

Balla dhe deputeti i CDU/CSU Mark Hauptman, pranë banorëve të Durrësit...

Kryetari i Grupit Parlamentar PS, Taulant balla i shoqëruar edhe nga një delegacion të Bundestagut gjerman të kryesuar nga deputeti i CDU/CSU Mark Hauptman...

Janë 700 emra që përfitojnë, por tre Elbasanasit qe do...

1. Durim Urupi 2. Xhevdet Lamçja 3. Bashkim...

Dita e Vullnetarizmit, nxënësit e shkollës “ Qamil Guranjaku” ndihma për...

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarizimit, nxënësit e klasave të V- ta të shkollës 9 - vjeçare “ Qamil Guranjaku” në Elbasan kanë...

Deputeti i PS: Përveç pagës si deputet, jap 100 mln lekë...

Deputeti i PS-së, Vullnet Sina ka dhënë 100 mln lekë të vjetra për familjet e prekura nga tërmeti. Nga qyteti i Elbasanit, aty ku janë...

Vodhi ortakët, arrestohet biznesmeni nga Cerriku

Vijon operacioni "Informaliteti" për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushat e krimit ekonomik, evazionin fiskal dhe falsifikimin e dokumenteve. Operacioni pas një hetimi 1...

E përplasi makina në Elbasan, plagoset rëndë drejtuesi i motorit që...

Një person mbeti i plagosur në një aksident rrugor në aksin Elbasan-Matalurgji. Ai po udhëtonte me një motor dhe ka përfunduar në anë të...

Përvetësoi shumë të mëdha parash me dokumente të falsifikuara, arrestohet i...

Është arrestuar një person i shpallur në kërkim për falsifikim dokumentesh. Elbasan Vijon operacioni "Informaliteti" për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushat e krimit ekonomik,...

QAMIL GURANJAKU PËRKUJTON DËSHMORËT

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës Kundër Fashizmit në shkollën 9-vjeçare Qamil Guranjaku është zhvilluar një aktivitet artistik. Nxënësit e klubit të kërcimit...

BASHKIA ELBASAN MIRATON PAKETËN FISKALE 2020

Taksa dhe tarifa vendore, në lehtësimin e jetës së qytetarëve Në mbledhjen e radhës të Këshillit Bashkiak Elbasan është miratuar paketa fiskale e 2020,...

NA NDIQNI

30,094FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Shqipëria merr Kryesinë e OSBE-së, Rama: Mundësi e jashtëzakonshme për të shkëlqyer

Shqipëria merr sot zyrtarisht Kryesinë e OSBE-së në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisë së OSBE për vitin 2020...

FOTO / ELBASANI I BUKUR PER FESTA!

Zbukurimet per festat fundvitit i kane dhene nje pamje krejtesisht ndryshe qytetit. Edhe pse nuk ka perfunduar ende dekorimi total i tij , vendosja e...

Programi IPARD II, AZHBR jep lajmin e mirë për fermerët: Shtyhet afati për aplikimet

Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural dhe Autoriteti Menaxhues në Ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural  ka njoftuar se është shtyrë afati për dorëzimin...