Elbasani Sot

Rreziku qe vjen nga antibiotiket

Ne kuader te javes se ndergjegjesimit per perdorimin e antibiotikeve pa kriter mjekja Irena Palloshi na tregon me shume per rreziqet qe sjell ky...

PËRFUNDON KONKURSI “DANCE DREAM” NË TEATRIN SKAMPA (Video)

Mes duartrokitjesh dhe emocionesh për pjesëmarrësit është mbyllur konkursi i kërcimit Dance Dream. Finalen e Dance Dream mundën ta prekin 8 gjimnaze të cilët...

Çfarë po ndodh me diabetin?

“Diabeti – thekson presidenti i Federatës Botërore të Diabetit (IDF) – nuk është vetëm një krizë shëndetësore, por një katastrofë sociale globale”. Studimet e...

DITA BOTËRORE E TURIZMIT BELSH, MBAHET FESTIVALI MBARËKOMBËTAR “LIQENET E DUMRESË”

Në kuadër të ditës së turizmit, për të katërtin vit rradhazi në Belsh eshtë hapur festivali mbarëkombëtar folkflorik “Liqenet e Dumresë”. Festivali u organizua për...

Shifra rekord që FSHF ka fituar me biletat kundër Francës; kishte...

45 milionë lekë ka fituar Federata Shqiptare e Futbollit nga shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë. Kjo është shifër rekord sa i përket fitimit...

Aplikimet për IPARD II, 100 milionë euro arrijnë investimet në bujqësi

“90 deri 100 milionë euro, arrin vlera totale e investimeve në sektorin e bujqësisë, falë aplikimeve që kanë bërë deri tani subjektet...

Elbasan/“POLICI MIKU IM” PROJEKTI VLERWSON POLICIN

“Polici miku im” është projekt i cili u implementua nga organizata A2B Albania dhe kishte si qëllim të sillte figurën e policit si një...

“Shqipëria mund të bëhet me qeverisje të vërtetë” nga Ylli Çabiri...

Me titullin “Shqipëria mund të bëhet me qeverisje të vërtetë” Doktori i Shkencave Ylli Çabiri ka promovuar librin e tij dhe padyshim që promovimi...

Elbasan/Përplasen dy makina, 2 të plagosur rëndë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Ngjarja ndodhi në qendër të fshatit Pajovë. Një automjet tip ‘Benz’ me targë AA 887...

NA NDIQNI

30,094FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Vetingu, kandidates së SPAK i hap telashe pasuria e bashkëjetuesit, shkarkohet përfundimisht nga detyra...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi dje seancën dëgjimore për kandidaten e SPAK, prokuroren e Krimeve të Rënda, Doloreza Musebelliu. Gjatë seancës u evidentuan...

Rikthehet skuadra e Milanit, siguron fitoren e dytë radhazi

Skuadra e Milanit ka fituar ndeshjen e dytë radhazi në Serie A duke mposhtur Bolognan me rezultatin 2-3. Milan gjeti epërsinë me Piatek, kurse...

Bursa 1- vjeçare jashtë vendi për studentë që duan të zgjerojnë dijet në fushën...

Drejtoria e Përgjithshme e Pronësisë Industriale si dhe Universiteti i Drejtësisë nënshkruan sot marrëveshjen e bashkëpunimit përmes së cilës sigurohet dhënia e bursave jashtë...