Elbasani Sot

Vodhi ortakët, arrestohet biznesmeni nga Cerriku

Vijon operacioni "Informaliteti" për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushat e krimit ekonomik, evazionin fiskal dhe falsifikimin e dokumenteve. Operacioni pas një hetimi 1...

ELBASAN/SHKALLËT E EMERGJENCËS, PROBLEME NË SHKOLLA

Llatja: Kontakte për ta zgjidhur këtë çështje Në vijim të mbledhjes së Këshillit Bashkiak dhe në kuadër të kësaj situatë emergjente në të cilën...

MBLIDHET KESHILLI BASHKIAK LLATJA: ELBASANI TREGOI GADISHMËRI MAKSIMALE

Solidaritet i jashtëzakonshëm, çdo gjë do t’i kthehet normalitetit Ka nisur me një minutë heshtje mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak Elbasan, në nder...

Janë 700 emra që përfitojnë, por tre Elbasanasit qe do...

1. Durim Urupi 2. Xhevdet Lamçja 3. Bashkim...

Normalja e Elbasanit, “Universiteti i parë shqiptar”

Shkolla Normale e Elbasanit, e krijuar më dhjetor të vitit 1909, është shkolla e parë e arsimit të lartë në gjuhën shqipe, e krijuar...

Elbasanasi Jorgji:Privilegj do gjykojë përballjen Inter-Barcelona

Nuk ka pushime për Enea Jorgjin. Gjyqtari shqiptarë i është besuar Enea Jorgji do të ketë një tjetër ndeshje, ku skuadrat janë edhe...

INFORMIMI I NXËNËSVE PËR SITUATA EMERGJENTE

Kryqi i Kuq dega Elbasan, nisur nga situata që po kalon vendi ynë në lidhje me tërmetet, ka organizuar sot një aktivitet me nxënës...

Tre të arrestuar në Elbasan, akuzat

Policia rrugore e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë tre shtetas. Shtetasit janë arrestuar pasi kanë aksidentuar të tjerë me automjetet e tyre ndërsa një i...

Aksident në Elbasan, përfundojnë në spital tre persona

Njl aksident i rendë ka bdodhur mbremjen e sotme në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim , mjeti tip "Skoda", me drejtues...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Inxhinierë nga SHBA në vlerësimin e dëmeve të tërmetit

USAID ka dërguar inxhinierë strukturash nga Departamentet Zjarrfikëse të konteve Fairfax dhe Los Angeles, të cilët do të ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve në...

Ekspertët shqiptarë e të huaj qetësojnë banorët e një pallati në Durrës: Nuk ka...

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu i shoqëruar nga ekspertët të huaj prej tri ditësh po vijojnë punën në terren për vlerësimin e...

E diela sjell dimrin, ulen temperaturat

Ndryshime të rëndësishme në temperaturat pritet të ndodhin ditën e dielë, e cila do të përpiqet të harmonizohet me standardet e dimrit, ku nga...