Elbasani Sot

Rastësi? Mes 600 faqesh të një libri, Sejdini gjen Elbasanin

Kryetari i Bashkisë ka pritur sot në zyrën e tij Dominique Danguy Deserts, nipi i kolonelit të njohur francez Andre Ordioni i cili udhëhoqi...

PROMOVOHET “STINA E PESTË” E SHKRIMTARES XHEVERNA MUZHAQI

Në kuadër të muajit të leximit shkrimtarja Elbasanase, Xheverina Muzhaqi ka bërë promovimin e librit “Stina e pestë”. Promovimi është bërë në Bibliotekën Publike...

PËRKUJTOHET 100 VJETORI I LINDJES SË PTOLEME XHUVANIT

Është përkujtur sot 100 vjetori i lindjes së Ptoleme Xhuvanit, dëshmorit që dha jetën për atdheun që në moshën 26 vjeçare. Kjo veprimtari përkujtimore...

AKU mbyll thertoren ne Gramshit

Aksioni për kontrollin e zinxhirit të prodhimit të mishit ka dhënë efekte pozitive ne qarkun e Elbasanit. Verifikimi i kushteve higjeno sanitare rikonfirmoi plotësimin e...

Dicka e tmerrshme po ndodh ne liqenin e Marines

Dicka e tmerrshme duket se  po ndodh ne liqenin e Belshit, pasi hinka misterioze perpiu mijra tonelta me uje. Banoret e zones shprehen se perreth...

Ja kush përjashtohet nga tarifa e vitit shkollor 2017-2018 në UE

“Për procedurën e përjashtimit nga pagesa e tarifës së shkollimit për studentët që ndjekin studimet në ciklin parë Bachelor me kohë të plotë, për vitin...

Bashkëpuno për një gjyqësor të pavarur dhe profesional

“Për një Gjygjësor të pavarur dhe profesional ,bashkëpuno edhe ti” ishte tema e një seminari të mbajtur në qytetin e Elbasanit.Ky seminar u organizua...

Nis rehabilitimi i varrezave të dëshmorëve në Elbasan

Ministria e Mbrojtjes ka ndërrmarë një  nismë për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve në të gjitha qarqet e vendit, e cila synon të përfundoj...

Karate, ekipi i Elbasanit Kampion Kombëtar për 2017

Ekipi i karatesë “Sport Klub Elbasani” ëshë klasifikuar i pari në Kampionatin Kombëtar të Karatesë për të rritur, të rinj dhe para të rinj,...

Pastrohen kanalet vaditëse të fshatit Kuqan, Njësia Administrative Shirgjan

Fakti që është dimër, nuk do të thotë që nuk punohet për kanalet vaditëse në të gjithë Bashkinë e Elbasanit, por siç dhe duket ...

NA NDIQNI

30,094FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
319AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

8 efektet pozitive të kafesë te trupi i njeriut

Konsumimi i kafesë ka një sërë efektesh pozitive në trupin e njeriut. Kafeina përmban gjithashtu antioksidantë dhe substanca të tjera aktive që mund të reduktojnë...

50 shtëpi të reja në Kashar pas tërmetit të shtatorit/Rama i dorëzon çelësat nënë...

  Kryeministri Edi Rama i dorëzoi sot çelësat e shtëpisë familjes së nënë Mides, shtëpia e së cilës u dëmtua nga tërmeti i 21 shtatorit...

‘Masakra e Reçakut është e fabrikuar’, Haradinaj akuza Vuçiçit: Serbia ruan ende mendësinë kriminale...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç i cili tha se masakra e Reçakut në...