E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kronikë

Kanosi punonjësen e policisë, arrestohet 44-vjeçari.

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Lorenc Kananaj, 44 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij u bë pasi më datë 21.10.2018, dyshohet...

Tjetër ngjarje e rëndë në Mat/ Sherr me armë mes të...

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur Matin ditën e sotmë. Një 22-vjeçar me inicialet M.M është plagosur me armë zjarri. Plagosja ka ndodhur pas...

Arrestohet ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, ja për çfarë akuzohet

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhër arrestin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çuko Arben Çuko dyshohet se...

Votimi i emrit në Maqedoni goditje ndaj Metës, SHBA-BE i rrëzuan...

Kuvendi i Maqedonisë i hapi rrugë ndryshimit të emrit. Edhe pse referendumi dështoi dhe kishte shumë zëra kundër paktit me Greqinë, Shkupi arriti të...

SHBA trondit PD, zbardhen 4 kontratat e dorëzuara në prokurori, ja...

Skandali me lobimet në SHBA rrezikon të fundosë Partinë Demokratike dhe kreun e saj Lulzim Basha. Një ditë më parë gazeta dha detaje nga...

Gjoba, përgjuan klientët. Në listën e komisionerit edhe hotel Plaza

Tirana gjithnjë e më shumë po i ngjan një Big Brother-i të madh, ku mijëra kamera të policisë, bashkisë, institucioneve, hoteleve, bareve survejojnë pa...

Laboratori i heroinës në Has, ku janë bosët e drogës?

Tre ditë pas operacionit në fshatin Brenog të Hasit, për një laborator heroine, të arrestuarit e policisë mësohet se janë vetëm punonjës dhe transportues...

Gjuan me pistoletë në dasëm, prangoset i riu nga Gramshi!

Policia e Gramshit ka arrestuar në flagrancë Fabjon Selami, 27 vjeç, banues në fshatin Kalaj, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i...
Policitë shqiptare dhe greke godasin bandën e drogës, kapin 73.8 kg kanabis

Policitë shqiptare dhe greke godasin bandën e drogës, kapin 73.8 kg...

Policia Kufitare e Igumenicës ka sekuestruar një sasi prej 73.8 kg kanabis dhe 2.3 kg kanabis çokollatë që u trafikua nga kufiri shqiptar. Në bashkëpunim...
Arrestohet shqiptari dhe uzbekistanezi në Itali, bllokohen 16 mijë euro

Arrestohet shqiptari dhe uzbekistanezi në Itali, bllokohen 16 mijë euro

Pas një kontrolli të imtësishëm, policia italiane ka arrestuar dy persona, një shqiptar dhe një uzbekistanez, të cilët dyshohen se janë të përfshirë në...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!