E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kulturë

Mariah Carey, rikthehet me album të ri

Mariah Carey, rikthehet me album të ri

Kthimi i Mariah Carey u njoftua zyrtarisht. Më 16 nëntor do të mbërrijë albumi i saj i ri me titull “Caution”, katër vjet pas...
Kroçera “Berlin” në portin e Vlorës, turistët vizitë në Apolloni dhe Ardenicë

Kroçera “Berlin” në portin e Vlorës, turistët vizitë në Apolloni dhe...

Kroçera “Berlin” me 377 turistë gjermanë dhe francezë mbërriti mëngjesin e sotëm në portin e Vlorës. Anija turistike me gjatësi 139 metra ka sjellë turistë...
Maskat tentojnë të grabisin rezidencën luksoze të David dhe Victoria Beckham

Maskat tentojnë të grabisin rezidencën luksoze të David dhe Victoria Beckham

Çifti David dhe Victoria Beckham janë tronditur sot pasi një grup hajdutësh me veshje kamuflazh u përpoqën të hynin në rezidencën e tyre Cotswolds. Policia...
Harry dhe Meghan, të thjeshtë në plazhin australian

Harry dhe Meghan, të thjeshtë në plazhin australian

Princi Harry dhe Meghan hoqën këpucët dhe këmbëzbathur u argëtuan në plazhin “Bondi”, ndërsa vazhdojnë turin e tyre në Australi dhe Zelandën e Re. Duka...
”A Private War” homazh për gazetarinë në epokën Fake News

”A Private War” homazh për gazetarinë në epokën Fake News

“A Private War” përshkruan karrierën e gjatë të Marie Colvin, e njohur si korrespondentja e luftës, së cilës iu desh të paguante një haraç...
“Global Banking&Finance”: Shqipëria, parajsë turistike

“Global Banking&Finance”: Shqipëria, parajsë turistike

Shqipëria si destinacion turistik europian ofron një turizëm gjithëvjetor kjo dhe për shkak të klimës mjaft të favorshme që ka.Vendi ynë po promovohet gjithnjë...

Keni mungesë jodi në organizëm?/ Dëmet që shkakton dhe mënyra si...

Jodi është një ushqyes i nevojshëm që lidhet me sasinë e kripës që një person konsumon. Mungesa  e këtij elementi mund të shkaktojë hipertiroidizëm...

Noizy përqafim të ëmbël me Dafina Zeqirin, çfarë po ndodh mes...

Reperi i njohur Noizy ka publikuar një video në Instagramin e tij, ku edhe shfaqet i përqafuar me këngëtaren e njohur Dafina Zeqiri. Në video,...

Në Gjurmët e Jul Çezarit, rruga antike, tashmë atraksion i ri...

"..interCeraunorumsaxaetalialocapericolosa…locum,qui appellabatur  Palaeste” - Julius Caesar, 48 a.c. “…midis shkëmbinjve Akrokeraunë dhe vendeve të rrezikshme…në vendin që quhet Paleste” - Julius Caesar, 48 a.c Në ditën Ndërkombëtare...

Doni lëkurë të pastër? Ja 5 zakone të këqija që duhet...

Ka shumë gjëra që ndihmojnë në zhvillimin e akneve dhe gjëja e fundit që ju dëshironi të bëni është përkeqësimi i situatës. Fatkeqësisht shumë...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!