E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Ura më e gjatë në botë në det hapet këtë javë

Ura më e gjatë në botë në det hapet këtë javë

Një urë që lidh Hong Kongun dhe Macau me qytetin kinez Zhuhai do të hapet më në fund këtë javë. Kjo shënon edhe përfundimin e...

Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë proteinash

Nëse jeni tip që shmang karbohidratet dhe yndyrat, pjesë e tyre janë edhe proteinat. Kohët e fundit, proteina është kthyer në jetësore për organizmin....

Publikohen pamjet shokuese: Zbulohet njeriu ujk, ja ku ndodhet (VIDEO)

  Për vetëm 4 ditë, kjo video është shikuar nga 1,4 milion njerëz. Berat Polatoglu, berber nga Diyarbakir i Turqisë , ka publikuar nj video...

Sa jetëgjatë parashikohet të jenë shqiptarët

Shqiptarët do të jetojnë më gjatë. Mosha mesatare e jetëgjatësisë në Shqipëri pritet të rritet në 80.25 deri në vitin 2040, sipas një studimi...

Meteori hënor shitet për 600 mijë dollarë në ankand

Një copëz hëne që ra në tokë si një meteor hënor, është shitur në një ankand për më shumë se 600 mijë dollarë. Një...
Pesë gjëra që duhet të dini rreth martesës

Pesë gjëra që duhet të dini rreth martesës

Martesa nuk është e gjitha ‘trëndafila dhe lule’. Kurorëzimi i një historie dashurie nuk është fundi i lumtur, por një fillim i ri, i cili...

Gjendet zogu i rrallë në Shqipëri

Një specie e re është zbuluar mbrëmjen e 12 tetorit në Orikum. Në rrjetet e ngritura nga kampi i unazimit ra një Fishkëllyes i murrmë...

Këto ushqime ju bëjnë mirë për lëkurën

Keni provuar shumë kremëra dhe produkte të tjera të bukurisë por megjithatë lëkura juaj nuk duket ashtu si do të doni. Në fakt, shumica e...
Adoleshenti vendos rekord në fluturim, për 76 ditë rreth botës

Adoleshenti vendos rekord në fluturim, për 76 ditë rreth botës

Një adoleshent në Luiziana fluturoi përmes një stuhie rërë mbi Arabinë Saudite, u mbërthye në Filipine nga tajfuni dhe vendosi tre rekorde të të...
Sondazhi/ Shumica e francezëve mendojnë se jeta në fshat është ideale

Sondazhi/ Shumica e francezëve mendojnë se jeta në fshat është ideale

Sipas një sondazhi të zhvilluar nga Instituti Francez për Hulumtim të Opinionit Publik (IFOP) shumica e qyetarëve mendojnë se jeta në fshat është "jeta...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!