Politikë

Protesta e opozitës/ Braçe: Asnjë hap pas nga demokracia e reforma...

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe bëri sot apel për qetësi, durim dhe ligj. Braçe shprehet se dy hapat pas që nuk do të bëjë kurrë qeveria, janë...

Fleckenstein: Djegia e mandateve e rrezikshme, protesta të jetë paqësore

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, shprehu sot shqetësimin për bojkotin apo djegien e mandateve nga opozita duke deklaruar se “kam dëgjuar...

Mogherini-Hahn: Dënojmë me forcë thirrjet për dhunë, djegia e mandateve minon...

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini dhe Komisioneri Johannes Hahn dënuan sot me forcë çdo retorikë nga udhëheqësit politikë që bëjnë thirrje...

Rama për “Il Messagero”: Duan të pengojnë Reformën në Drejtësi, jemi...

Çfarë proteste popullore! Këtu nuk jemi përballë jelekverdhëve apo studentëve apo sindikatave apo forcave të tjera shoqërore. Kjo është protestë e organizuar nga një...
DJEGIA E MANDATEVE, AMBASADORJA E GJERMANISË: ËSHTË RRUGË E GABUAR, DEPUTETËT MBAJNË PËRGJEGJËSI ...

DJEGIA E MANDATEVE, AMBASADORJA E GJERMANISË: ËSHTË RRUGË E GABUAR, DEPUTETËT...

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, në një deklaratë të shpërndarë pak momente më parë, e ka quajtur të gabuar vendimin e opozitës...
FIRMOSËN LËNIEN E MANDATEVE, VJEN REAGIMI I PARË NGA MAZHORANCA: I DOGJËT PRAP? PO PSE?

FIRMOSËN LËNIEN E MANDATEVE, VJEN REAGIMI I PARË NGA MAZHORANCA: I...

Zëvendëskryemistri Erjon Braçe ka reaguar pas firmosjes së djegies së mandateve nga opozita. Ai ironizon opozitën duke thënë se do i djegin dy ditë në...

PD nisI djegien e mandateve, por ja çfarë po ndodh tek...

Ndërkohë që Partia Demokratike ka nisur që sonte procedurën e lënies së mandateve ku deputetët po firmosin dokumentin që i paraprinë  protestës së ditës...

KQZ: Partitë politike të dorëzojnë raportin financiar 2018

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kujton partive politike të dorëzojnë raportin financiar për vitin 2018, pasi mosdorëzimi në kohë do ketë masa administrative. “Të gjitha...
Grushti i rëndë i Amerikës për opozitën, reagon Braçe: Andi mos qaj ti Andi

Grushti i rëndë i Amerikës për opozitën, reagon Braçe: Andi mos...

Vetëm pak më parë Ambasada amerikanë në Tiranë është treguar e prerë për vendimin e opozitës për djegien e mandateve, teksa i kërkoi deputetëve...

Spiropali: Padi opozitës për shpifje, fondi për kopshtin e Kolonjës

“Vëllai im nuk ka përfituar kurrë dhe asnjëherë asnjë kontratë apo fond publik”, deklaroi sot ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, zëdhënësja e...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...