Sport

Kosova debuton në kualifikimet e Europianit

Përfaqësuesja e Kosovës do të debutojë në hedhjen e shortit për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2021 për femra Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave...

Kthehet Europa Liga: Chelsea, Interi, Arsenali e Napoli e kërkojnë një...

Ndeshjet kthyese të fazës së 1/32 të finales së Europa Ligës do të zhvillohen sonte, kur do të vendosen edhe klubet të cilat do...

U ‘tërbua’ nga tifozët e Atletikos, Cristiano Ronaldo tregon pse e...

Cristiano Ronaldo përjetoi një mbrëmje të zezë në Madrid, sepse Atletico e dërrmoi Juventusin dhe rezultati 2-0 është mjaft i vështirë për t’u përmbysur. Vetë...

FORMULA 1 – E dini si po jeton Schumacheri?

”Kjo është mënyra se si ish-kampioni i Formula 1, Michael Schumacher jeton sot”, ishte titulli i gazetës gjermane ”Bild”, që rindez shpresat e lexuesve...

Sulmuesi/ Piatek tejkalon parashikimet, shndërrohet në yll i Milanit

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë...

​James lë të kuptohet se do të kthehet në Real Madrid

James Rodriguez ka sugjeruar se ai do të kthehej i lumtur në Real Madrid nga Bayern Munichu, sapo të përfundojë ky sezon. Huazimi dyvjeçar i...

Shaqiri: Mund të rikthehem tek Bayern Munich

Xherdan Shaqiri i ka befasuar të gjithë teksa ka deklaruar se ai mund të rikthehet të luajë për Bayern Munich. Shqiptari qëndroi për 3 sezone...
PAK DITË MË PARË U SHPALL KAMPIONE BALLKANI, LUIZA GEGA NËN MËSHIRËN E FATIT: JETOJ AKOMA NË SHTËPI ME QERA

PAK DITË MË PARË U SHPALL KAMPIONE BALLKANI, LUIZA GEGA NËN...

Atletja shqiptare Luiza Gega u shpall për herë të 6 rradhazi kampione e Ballkanit, në Stamboll të Turqisë pak ditë më parë. Por e ftuar...

BAYERN MUNCHEN KERKON DYBALAN

Sulmuesi argjentinas mund të largohet nga Juventusi gjatë verës Bayern Munich është duke e përgatitur një ofertë për Paulo...

Jep dorëheqjen Ernest Gjoka

Trajneri Ernest Gjoka ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit të Kamzës pas humbjes në shtëpi përballë Kastriotit me rezultatin 0-1, një...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...