E martë,23,Tetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

LAJM I FUNDIT/ Masakra në Bllok pak ditë më parë, arrestohet...

Redi Popescu, pronari i lokalit Monopol, ku ndodhi masakra e Bllokut më 4 Tetor, është arrestuar rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme. Popescu mësohet...

20 fotografi që do t’tiu bëjnë të dashuroni rivierën shqiptare

Plazhe qiellore, ujë kristal dhe kështjella në male. Pamje të mahnitshme, perëndime romantike dhe mikpritja unike në botë, shkruan në blogun e saj gazetarja...

FOTO/ Mbi 380 mijë turistë, adhurues të peizazhit mahnitës të Divjakës

Divjaka po hynë në trendin e turizmit të peizazhit edhe në stinën e vjeshtës.  Jo vetëm në stinën e verës, ku ujërat e pastra...

By-pass i Fierit, brenda disa javëve finalizohet kontrata

Brenda disa javëve pritet që qeveria shqiptare të finalizojë kontratën për të zgjidhur njëherë e mirë ngërçin me by-pass e Fierit. Kryeministri Rama e...

FOTO/ Ditët e ngrohta të tetorit, turistët e huaj “pushtojnë” Shqipërinë

Shqipëria vazhdon ende dhe në këto ditë tetori të mirëpresë turistë të shumtë që po vizitojnë pikat më interesante turistike pasi vendi ynë po...

Festivali “Fustanella” bën bashkë artistët më në zë shqiptarë në edicionin...

Një nga veshjet tradicionale të vendit tonë është fustanella, që vjen në edicionin e dytë të Festivalit “Fustanella” për të  përshkruar estetikën e lartë,...

Abuzimet me qeset plastike, hyjnë qese të holla nga Serbia

Në një kohë që qeset e holla plastike të prodhuara në Shqipëri janë ndaluar me ligj ato të vendeve të huaja, kryesisht nga Serbia,...

10 projekte për investime në argjinaturat e lumenjve

Në sektorin e ujitjes dhe kullimit janë krijuar dhe investuar 10 projekte të rëndësishme për argjinaturat e lumenjve dhe mbrojtjen prej tyre. Ministri i Financave...

60 vjetori i Shqipërisë në UNESCO me 6 pasuritë e trashëgimisë...

Me 6 pasuritë e trashëgimisë botërore, Shqipëria shënon 60 vjetorin e anëtarësimit të saj në UNESCO. Nga Parku i Butrintit deri tek Liqeni i Pogradecit,...

Durrësi, qarku i burrave më të dhunshëm në vend

Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes. Shpeshherë dhuna në familje...

NA NDIQNI

11,748FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
62AbonentëAbonohu

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të vitit

“Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s’ka lidhje me ministrin Gjiknuri është që...

Elbasan/ Tonelata me çimento bien mbi dy punëtorë, emrat …

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur, një të plagosur ndërkohë që...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

JULJETA GRACENI VLERËSOHET ME TITULLIN “MISIONAR I PAQES” (Video)

Kryetarja e shoqatës së dëshmorëve të Elbasanit znj. Juljeta Graceni është vlerësuar me titullin “Misionar Ndërkombëtar I Paqes dhe Prosperitetit”.Ky vlerësim Gracenit iu bë...

Elbasani, bashkia e parë që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik(Video)

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të Sportelit Unik (SISU) të zhvilluar nga projekti STAR2. Kjo...
Foto arkiv

ELBASANI NË KËRKIM TË FITORES (Video)

Pavarësisht situatës jo të mirë në të cilën ndodhet Elbasani në kampionat, ku ende nuk e ka provuar shijen e pikës, skuadra është duke...
error: Permbajtje e mbrojtur!