Futbollistët shqiptarë janë gjithmonë në preferencën e drejtorit sportiv të Lacios, Igli Tare. Së fundmi vlonjati ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin me origjinë shqiptare Riza Durmishi, i cili luan për Danimarkën.

486493048-riza-durmisi-of-denmark-controls-the-ball-gettyimages

Durmishi shihet si një element tepër premtues, dhe Tare ka mbyllur marrëveshjen në fshehtësi me lojtarin e Betisit, duke ofruar 6.5 milionë euro për të.

Elbasani News