Ka arritur të marrë një fitore të vyer përballë ekipit Parni nga Estonia Vllaznia për femra. Vajzat ishin mundur në takimin e parë nga Sarajevo me rezultatin 5-0, mirëpo kanë arritur të reagojnë në takimin e dytë. Pas 12 minutave lojë ato e panë veten në disavantash.

Megjithatë, Franja 6 minuta më vonë shënoi dhe barazoi takimin, duke vulosur edhe rezultatin e pjesës së parë. Sapo nisi pjesa e dytë, në minutën e 48-të, Gjini i dha avantazhin ekipit, ndërs Doci shënoi dhe golin e 3-të që do të ishte i fundit i takimit.

Ndërkohë që të hënën Vllaznia do të përballet me moldavet e Agarista-Ssanenni Noi. Në rast se fitoreje të vajzave kuqeblu, skuadra do të shkonte në fazën tjetër.