Milani mund të dënohet nga UEFA me 20 milionë euro për shkak se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP) për transferime.

Kuqezinjtë ishin dënuar me mospjesëmarrje në Evropa Ligë, mirëpo e fituan procesin gjyqësor gjatë verës, transmeton Gazeta Express.

Dënimi për Milanin do të jetë me para, dhe dënimi pritet të jetë 20 milionë euro, po ashtu edhe dënimi për të mos i regjistruar lojtarët e rinj në listën e Evropa Ligës gjatë janarit.

Kjo do t’ia pa mundësonte Lucas Paquetas që të luante me Milanin në Evropa Ligë, i cili pritet të vijë në janar nga klubi brazilian Flamengo./Gazeta Express/