Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në lindje të Kanadasë, në qytetin Fredericton.

Raportohet për të paktën katër të vdekur

Sakaq, policia e mbërritur në vendin e ngjarjes ka rrethuar zonën, dhe u ka bërë apel banorëve që të mos dalin nga banesat.

 

© SYRI.net